سرمايه گذاري؛ مهم ترين چالش توسعه كشاورزي

مديرعامل شركت مادر تخصصي حمايت از توسعه سرمايه گذاري كشاورزي گفت: سرمايه گذاري در بخش كشاورزي گام مهم و موثري در پيشرفت اين بخش به شمار مي رود.

به گزارش ايسنا، سيد عبدالكريم رضوي اردكاني در جلسه مجمع عمومي صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري بخش كشاورزي استان مركزي كه با حضور مديران و معاونين جهاد كشاورزي استان و سهامداران اين بخش برگزار شد گفت: كشاورزي گنجي است كه خداوند در اختيار انسان ها قرار داده است كه بايد از آن استفاده بهينه صورت گيرد.

وي افزود: از آنجاكه تامين امنيت غذايي مردم و بخش قابل توجهي از ارزش افزوده، اشتغال زايي و صادرات كشور در گرو بخش كشاورزي است بايد به اين بخش توجه ويژه و خاصي شود.

مديرعامل صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري بخش كشاورزي كشور گفت: يكي از مهم ترين چالش هاي توسعه كشاورزي، مشكلات موجود در حوزه سرمايه گذاري در اين بخش است. سرمايه گذاري در اين حوزه در دو بخش كيفيت و حجم داراي مشكلاتي است.

رضوي عنوان كرد: در حال حاضر 81 صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي در كشور وجود دارد كه از اين ميزان، 32 صندوق مربوط به استان ها،  10 صندوق مربوط به بانوان روستايي و عشايري، 33 صندوق مربوط به شهرستان ها و 6 صندوق تخصصي است.

مديرعامل شركت مادر تخصصي حمايت از توسعه سرمايه گذاري كشاورزي كشور در پايان بيان كرد: هم اكنون سرمايه موجود در 81 صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي  موجود در كشور 507.5 ميليارد تومان است و تعداد پنج هزار و 881 تشكل و  هزار و 464 واحد صنعتي كشاورزي، سهامدار اين صندوق ها و  16 هزار و 209 روستايي، عضو اين صندوق ها هستند.

1392/06/04
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal