قیمت‌های تضمینی محصولات کشاورزی تا پیش از مهر ماه اعلام می‌شود

مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای تحقق سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی باید همه وظایف و کارهای محول شده به وزارت جهاد کشاورزی به صورت مطلوب انجام شود و هیچ یک از آن‌ها را فدای دیگری نکنیم.

محمدحسین شریعتمدار در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی که مدنظر رهبر معظم انقلاب است جز انجام کارها به نحو مطلوب نیست؛ به گونه‌ای که همه کارها به خوبی و باید به موقع انجام شود تا بتواند در راستای منافع ملی قرار بگیرد که اجرای این اصل ساده با مدیران و کارگزاران دلسوز قابل تحقق است.

وی افزود: برای انجام مطلوب کارها و وظایف محول شده باید به گونه‌ای عمل کنیم تا هیچ یک از آن‌ها را فدای دیگری نکنیم به عنوان مثال باید صادرات و واردات به نحو مطلوبی مدیریت شود تا هیچ یک از آن ها به تولید و منافع ملی آسیب نزند. به عبارت دیگر باید برنامه ریزی برای مدیریت و اجرای صحیح وظایف بخش کشاورزی به گونه‌ای باشد تا در راستای منافع ملی قرار داشته باشد.

مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی گفت: یکی از کارهایی که در بخش کشاورزی باید انجام شود این است که برنامه ریزی‌ها به گونه‌ای باشد تا پیش از آغاز فصل کشت سیاست‌های کلان بخش از جمله قیمت گذاری‌ها مشخص شود و در همین راستا نیز از ماه‌ها پیش بررسی قیمت‌های تضمینی محصولات کشاورزی و برنامه ریزی برای آغاز فصل کشت پاییزه آغاز شده و تا پیش از مهر ماه اعلام می‌شود.

شریعتمدار ادامه داد: سال گذشته قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی به خوبی تعیین و به موقع اعلام شد که نتیجه آن این بود که امسال خریدهای تضمینی خوبی صورت گرفت و روند نسبت به سال‌های گذشته بسیار بهتر بود.

وی درباره تاثیر بودجه در پیشبرد اهداف کلان بخش کشاورزی در راستای اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: بودجه و اعتبارات برای اجرای برنامه‌ها و اهداف تعیین شده مهم است اما آنچه اهمیت بیشتری دارد این است که برنامه‌ها مطابق با عمل باشد و کارگزارانی که این برنامه‌ها را عملی می کنند با علاقه با مدیریت مناسب بتوانند در اجرای آن‌ها توفیق داشته باشند.

1393/05/13
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal