فرزند يادگار امام (ره) در ديدار با دست‌اندركاران وزارت جهاد كشاورزي:سازندگي و بهروزي اقتصادي مردم، آرمان بلند امام(ره) بود

 

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني گفت: اگر تلاش كنيم كه فقر، تبعيض، ناداري و مشكلات را از پيش پاي مردم برداريم آن‌وقت مي‌توانيم مدعي باشيم كه جامعه مطلوبي داريم و در مسير آرمان‌هاي امام گام برمي‌داريم.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا فرزند يادگار امام كه در ديدار جمعي از مديران و دست‌اندركاران وزارت جهاد كشاورزي در حسينيه جماران سخن مي‌گفت، اين وزارتخانه را مجموعه‌اي با ارزش و با اهميت خواند و اظهار داشت: يكي از آرمان‌ها و آرزوهاي گروه‌هاي انقلابي كه خواسته مهم امام نيز بود سازندگي و بهروزي اقتصادي مردم است.

وي گفت: انقلاب اسلامي وقتي توانست يك نظام را ساقط كند و يك حكومت را تشكيل دهد بايد همت خود را معطوف مي‌داشت تا مشكلات جامعه و فقر ناشي از برنامه‌هاي غلط نظام شاهنشاهي را مرتفع كند.

فرزند يادگار امام افزود: تدبير امام در تشكيل مجموعه جهاد و دميدن روح تعهد و انديشه خدمتگذاري به آن، اميد بسيار زيادي را در دلها و در روح و جان مردم پديد آورد.

سيد حسن خميني با قرائت آيه شريفه‌اي از قرآن اظهار داشت: مومنان بايد اول نماز را برپا دارند و در مرحله دوم زكات را به عنوان عنصري اقتصادي و مولفه‌اي ضروري رفع مشكلات مردم بپردازند.

وي با بيان اينكه كارهاي بزرگي در طول سال‌هاي انقلاب در مجموعه جهاد سازندگي صورت گرفته است، خاطرنشان ساخت: بايد ياد كنيم از حماسه‌هاي بزرگ دوران دفاع مقدس كه اعضاي جهاد سازندگي در آن زمان به منصه ظهور رسانند. ياد و خاطره حماسه‌هاي بزرگي كه سنگرسازان بي‌سنگر در ايام دفاع مقدس آفريدند بايد سال‌ها و قرن‌ها در ذهن مردم ما و در تاريخ كشور ما بماند.

وي افزود: امروز اميدها و انتظارات بيشتري از جهاد كشاورزي مي‌رود. بي‌شك انتظار امام از ما اين است كه جامعه را سالمتر و بهتر بسازيم. دوره امام، دوره جنگ و دوره پس از امام فقط و فقط براي اين هدف مهم گام برداشته شده و امروز هم بايد براي آن تلاش شود.

فرزند يادگار امام با اظهار اميدواري مبني بر اينكه وصيت امام در جامعه به منصه ظهور برسد، خاطرنشان ساخت: اگر تلاش كنيم كه فقر، تبعيض، ناداري و مشكلات را از پيش پاي مردم برداريم آن‌وقت مي‌توانيم مدعي باشيم كه جامعه مطلوبي داريم و در مسير آرمان‌هاي امام گام برمي‌داريم.

سيد حسن خميني در پايان ضمن تشكر از حضور كاركنان وزارتخانه‌هاي نفت و جهاد كشاورزي خطاب به آنان اظهار داشت: يقينا دلها به هم گره خورده و دستان بر هم فشرده شما مي‌تواند بر همت والايتان بيافزايد و در رسيدن به آرمان‌هاي امام و ا نقلاب ياري كند.

گفتني است، پيش از سخنان يادگار امام نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي در سخناني با تبيين شخصيت و انديشه امام راحل بر ادامه راه ايشان و حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي تاكيد كرد.اداره كلروابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir

pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

1387/03/13
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal