امسال توليد برنج در كره جنوبي به بيش از 4 ميليون تن مي رسد

خبرگزاري موج - تا پايان سال جاري ميزان توليد برنج در كشور كره جنوبي با كاهش همراه خواهد بود و به 4 ميليون و 640 هزار تن خواهد رسيد.

 

 

به گزارش موج، ميزان توليد برنج در كشور كره جنوبي به دليل كاهش كشت زارهاي مرغوب براي پرورش برنج و شرايط هوايي نامناسب ،با كاهش همراه است به طوري كه انتظار مي رود اين ميزان توليد تا پايان سال جاري به 4 ميليون و 640 هزار تن برسد.

به گفته مسئولين توليد برنج در اين كشور در مقايسه با سال گذشته كاهش 6/2 درصدي داشته است به طوري كه از 4 ميليون و 79 هزار تن در سال گذشته به 4 ميليون 640 هزار تن رسيده است.در سال جاري ميزان كشت برنج درشاليزارها 5/2 درصد افت داشته و از 980 هزار هكتار به 955 هزار هكتار رسيده است.كشاورزان اعلام كردند: بادهاي موسمي طولاني مدت و كاهش استفاده از كودهاي شيميايي نيز از ديگر دلايل كاهش ميزان توليد برنج در سال جاري است همچنين افزايش سن نيروي كار در بخش كشاورزي نيز در توليد برنج تاثير منفب بر جاي گذاشته است.

پيش بيني مي شود به دليل كاهش برداشت محصول برنج در سال جاري بهاي برنج همانند سال گذشته با كاهش مواجه نشود.گفتني است ، بهاي برنج در سال گذشته 14 درصد كاهش يافته است.ميزان برنج ذخيره شده در انبارها برابر 1 ميليون تن اعلام شده است اما بخش هاي خصوصي ميزان برنج هاي ذخيره شده در سيلوها را 84 هزار و 960 تن اعلام كردند.

1385/07/12
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal