اختصاص 1550 میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در دولت یازدهم

جزییات کلیه ماشین‌ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی مورد تأیید و استاندارد اعلام شد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهادکشاورزی امروز در گفتگو با ایانا با اعلام این که در سایه دولت تدبیر و امید، مکانیزاسیون کشاورزی کشور دوران طلایی در برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری هدفمند و شفاف را می‌گذراند، گفت: پیرو جذب موفق و هدفمند خط اعتباری سال گذشته که زمینه های سرمایه‌گذاری مناسبی را در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی فراهم کرد، برای دومین سال پیاپی خط اعتباری هشت‌هزار میلیارد ریالی از سوی اداره‌کل اعتبارات و سرمایه‌گذاری بانک کشاورزی به کلیه شعب ابلاغ شد.

کامبیز عباسی افزود: این ابلاغیه در 15 تیر ماه سال جاری صادر شد که نویدبخش دوران طلایی سرمایه‌گذاری در بخش مکانیزاسیون کشاورزی است که در نوع خود طی 50 سال گذشته بی‌سابقه بوده و ظرف کمتر از یک سال و در قالب خط اعتباری سال 92 و خط اعتباری سال جاری، پتانسیل و تخصیص یک هزار و 550 میلیارد تومانی تسهیلات در بخش کشاورزی جهت تحقق اهداف مکانیزاسیون ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با توجه به تدوین طرح جامع 12 ساله مکانیزاسیون کشاورزی و ابلاغ برنامه مکانیزاسیون در کشت پاییزه سال جاری نقشه راه به‌صورت شفاف و مشخص آماده بوده و هدفمندی این سرمایه‌گذاری به نحو بسیار مطلوبی قابل حصول است.

عباسی ادامه داد: عملکرد جذب هدفمند اعتبارات هر سه ماه یک‌بار در ستاد مکانیزاسیون کشاورزی کشور بررسی و مدیریت در جابه‌جایی‌ها صورت می‌گیرد که در این راستا کلیه ماشین‌ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی مورد تأیید و استاندارد به‌صورت کاملاً شفاف و مشخص با جزئیات کامل بر روی سایت مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی www.agmdc.ir قرار گرفته و متقاضیان بانک عامل و سازمان‌های جهادکشاورزی می‌توانند ضمن هماهنگی کامل، نسبت به عملیاتی کردن اعتبارات مذکور در عرصه‌های مختلف زراعت، باغبانی، دام و شیلات اقدام کنند.

رئیس توسعه مکانیزاسیون جهادکشاورزی درباره افزایش قیمت خودرو و تأثیر آن بر قیمت ادوات مکانیزه کشاورزی نیز تصریح کرد: سیاست و توقع وزارت جهادکشاورزی از حوزه صنعت ماشین‌های کشاورزی آن است که با توجه به اینکه تسهیلات جامعی برای رونق مزارع و همچنین رونق حوزه صنعت ماشین‌های کشاورزی ایجاد شده، نسبت به پاسخگویی به موقع کشاورزان در تأمین نیازهای ماشینی آنها با قیمت مناسب اقدام کنند.

عباسی اظهار امیدواری کرد که این صنعت نسبت به سودهای معتدلانه پایدار به جای سودهای مقطعی بالا، توجه کند.وی یادآور شد: وزارت جهادکشاورزی سیاست تثبیت قیمت‌ها را در پیش دارد و با افزایش قیمت‌ها به‌صورت غیرمعقول مخالف است.

عباسی تأکید کرد: در حوزه تراکتورهای تولید داخل، حدود 12 درصد افزایش قیمت مشاهده می‌شود که جا دارد این رقم به محدوده کمتر از هشت درصد بازگردانده شود.

 

1393/04/22
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal