انجام پژوهش‌های کشاورزی برای کاهش قیمت تمام شده محصولات ضروری است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: در سال جاری از حدود 90 طرح تحقیقاتی انجام شده در مراکز و موسسه‌های تحقیقات کشاورزی این استان، 20 طرح پس از پایش مجدد و در قالب عقد قرارداد با بهره‌بردارها به مرحله اجرا رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، مهندس کریم مهری در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر مراکز و موسسه‌های تحقیقات کشاورزی آذربایجان شرقی افزود: با وجود محدودیت‌ها، پژوهش‌های کشاورزی در مراکز و موسسه‌های تحقیقاتی آذربایجان شرقی افق روشنی پیش‌روی بخش کشاورزی این استان قرار می‌دهد.

وی با اشاره به این که بخش صنعت کشور هم ردیف با بخش کشاورزی توسعه نیافته است، گفت: انجام پژوهش‌های کشاورزی برای کاهش قیمت تمام شده محصولات این بخش ضروری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان به عدم ورود بذور، سموم و ادوات جدید به بخش کشاورزی قبل از سپری کردن مراحل ارزیابی و بومی‌سازی در مراکز تحقیقات کشاورزی تاکید کرد و افزود: امسال توزیع کننده‌های سموم ملزم به دریافت مجوز از جهاد کشاورزی و برخورداری از کادر فنی شدند.

مهندس مهری افزود: پژوهش نقش اساسی در توسعه ایفا می‌کند و افزایش اعتبارات پژوهشی به ویژه در بخش کشاورزی نیازمند توجه مسئولان است.

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به افزایش سهم پژوهش از اعتبارات دستگاه‌های اجرایی در پی ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: طبق آیین‌نامه اجرایی قانون بودجه، نیم درصد از اعتبارات دستگاه‌های اجرایی در بخش پژوهش هزینه می‌شود.

گفتنی است؛ در این آیین از پژوهشگرهای برتر مراکز و ایستگاه‌های تحقیقات کشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی تقدیر شد.1394/09/17
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal