توسعه مسائل بازرگانی کشاورزی از اولویت‌های خراسان‌‌رضوی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، توسعه مسائل بازرگانی کشاورزی را از اولویت‌های نخست، بعد از تحول نیروی انسانی بیان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی خراسان رضوی، مجتبی مزروعی در گردهمایی مدیران عامل شرکت‌های فنی مهندسی کشاورزی که با حضور مسوولان استان و مدیران عامل 80 شرکت در مشهد برگزار شد، گفت: برای توسعه مسائل بازرگانی کشاورزی، باید شرکت‌های مدرن بازرگانی تاسیس شود تا راه پیشرفت اقتصادی برای افراد خلاق و مستعد در این زمینه فراهم شود.

وی ادامه داد: مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها باید زمینه لازم را برای ورود شرکت‌های فنی مهندسی به طرح‌هایی نظیر تجمیع چاه‌های کشاورزی بدون اتکا به پروژه‌ها و اعتبارات دولتی، فراهم کنند. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، ضمن تاکید بر دسته‌بندی موضوعی شرکت‌های فنی مهندسی (شامل خدماتی، بازرگانی، مکانیزاسیون و صنایع تبدیلی و...) گفت: باید بر اساس فعالیت این نوع شرکت‌ها، برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.

محمدرضا اورانی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز در این گردهمایی گفت: ایجاد شرکت‌ها برای مثال در امور بازرگانی، به جز در قسمت فنی، در بقیه زیربخش‌های کشاورزی مورد غفلت قرار گرفته است.

وی با بیان این که قانونی برای الزام کشاورزان، برای استفاده از خدمات فنی مهندسی، وجود ندارد، گفت: شرکت‌های فنی مهندسی نیز بر روی اعتبارات و امکانات دولتی تامل کنند اما روی آن متوقف نشوند.

سپس محمدرضا قدسی مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، به مسئله تفکیک شرکت‌های فنی مهندسی شامل فعال و نیمه‌فعال اشاره کرد و گفت: بر این اساس، نحوه تعامل جهاد کشاورزی شهرستان‌ها با شرکت‌های فوق، تعریف می‌شود.

وی افزود: در بحث برون‌سپاری کارها در جهاد کشاورزی شهرستان اولویت با شرکت‌های فنی و مشاوره‌ای است که باید از توان آنها استفاده کرد.

قدسی با اشاره به استخدام کارشناسان جدید که هم اکنون در مراکز جهاد کشاورزی مشغول به کارهستند، توضیح داد: تعدادی از این کارشناسان با تجربه 8 ساله در سمت ناظرین و داشتن تحصیلات بسیار بالا سبب پویایی خاصی در بخش کشاورزی استان شده‌اند.

1394/05/13
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal