6400 مهندس ناظر در زيربخش‌هاي مختلف كشاورزي فعال مي‌باشند

6400 مهندس ناظر در زيربخش‌هاي مختلف كشاورزي فعاليت مي‌كنند كه 40 درصد آنها را زنان تشكيل مي‌دهند.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي، مهندس مسعود كارانديش مسؤول امور طرح مهندسان ناظر و نماينده وزارت جهادكشاورزي در سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي كشور با اعلام اين مطلب افزود: از اين تعداد 4 هزار و 800 نفر به عنوان مهندس ناظر گندم در سطح مزارع، مشاوره‌هاي كارشناسي و فني به كشاورزان ارايه مي‌دهند.

به گفته وي، اولويت استفاده از مهندسان ناظر با مزارعي است كه ميزان عملكردشان رضايت بخش نيست.

مهندس كارانديش، نقش مهندسان ناظر را در افزايش عملكرد توليد، كاهش هزينه‌هاي كشاورزان و صرفه‌جويي ارزي حاصل از كاهش واردات محصولاتي همچون گندم بسيار مثبت ارزيابي كرد و اظهار داشت: مهندسان ناظر حلقه ارتباط بين بخش تحقيقات و واحدهاي بهره‌برداري هستند.

وي خاطر نشان ساخت: استان‌هاي فارس، خوزستان، خراسان رضوي، كرمانشاه و گلستان بيشترين تعداد مهندسان، ناظر را دارا هستند.

مهندس كارانديش در عين حال طرح مهندسان ناظر كشاورزي را از ابتكارات وزير جهادكشاورزي در دوران مسؤوليت وي به عنوان مجري طرح گندم دانست و گفت: پيش از اجرا و توسعه اين طرح، نزديك به 1760 كارشناس دولتي در مراكز خدماتي و در عرصه كشاورزي فعاليت مي‌كردند كه متناسب با نياز 4 ميليون بهره‌بردار نبود، اما اكنون با استفاده از بخش خصوصي و مهندسان ناظربخشي از نيازهاي بهره‌برداران بخش كشاورزي به خدمات فني و مهندسي مرتفع شده است.

وي در خصوص درآمد مهندسان ناظر كشاورزي اذعان داشت: بخشي از حق الزحمه مهندسان ناظر توسط كشاورزان و براساس درصدي از ميزان افزايش توليدشان پرداخت مي‌شود.

مهندس كارانديش بيمه تامين اجتماعي مهندسان ناظر را به منظور مشاركت فارغ‌التحصيلان كشاورزي در عرصه‌هاي توليد مهم خواند و افزود:در تلاش هستيم  كه مسايل مربوط به بيمه اجتماعي مهندسان ناظر را برطرف كنيم.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

1386/12/25
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal