آيين روز ملي دامپزشكي برگزار شد

رييس سازمان دامپزشكي كشور:

ايران براي صادرات ميگوهاي پرورشي و ساير آبزيان تاييديه اتحاديه اروپا را گرفت

براي اولين‌بار اسب‌سواران كشور در مسابقات آسيايي قطر با اسب‌هاي خود شركت مي‌كنند.

 

به گزارش خبرنگار كشاورزي ايسنا، دكتر حسين حسني ـ رييس سازمان دامپزشكي كشور ـ روز گذشته 14 مهرماه در همايش روز دامپزشكي ضمن تبريك اين روز و قدرداني از افرادي كه طي يك سال گذشته براي جلوگيري از شيوع آنفلوآنزاي فوق حاد طيور خدمات زيادي را انجام دادند به برخي از دستاوردهاي اين سازمان در يك سال گذشته اشاره كرد و گفت: با اقدامات انجام شده و قراردادهاي منعقد شده با فائو، هماهنگ‌كنندگي منطقه آسياي ميانه و قفقاز به سازمان دامپزشكي واگذار شده است كه در اين راستا 8 آبان‌ماه روساي دامپزشكي اين 13 كشور در ايران حضور مي‌يابند.

 

او افزود: در رابطه با صادرات آبزيان چند روز گذشته اتحاديه اروپا محصولات ايران را تاييد كرد و علاوه بر بحث‌هاي صيدي و صادراتي، ميگوهاي پرورشي نيز در ليست تاييديه صادرات قرار گرفت.

 

حسني با بيان اين كه در سال‌هاي گذشته اسب‌سواران كشور قادر به حضور در مسابقات بين‌المللي با اسب‌هاي تمريني خود نبودند، افزود: خوشبختانه در چند روز گذشته اين توفيق حاصل شد كه بحث قرنطينه‌يي ايران مورد موافقت هيات مميزي قرار گرفت و منطقه كيش و تهران تاييد شد و اولين حضور ورزشكاران كشور در بازي‌هاي آسيايي قطر خواهد بود كه به همراه اسب خود در اين مسابقات شركت كنند.

 

رييس سازمان دامپزشكي كشور در خصوص تعامل سازمان دامپزشكي و نظام دامپزشكي كشور گفت: اين دو مجموعه به هيچ وجه منفك از هم نيستند.

 

وي با بيان اين كه با هم بودن دو مجموعه دولتي و خصوصي با محوريت سازمان دامپزشكي و نظام دامپزشكي مي‌تواند منشا اثر زيادي باشد، افزود: ما به عنوان مجموعه دولتي در حالي ارائه خدمات مي‌كنيم كه يك ششم از پست‌هاي سازماني ما بلاتصدي است در حالي كه سه تا چهار برابر مجموعه دولتي ما، پتانسيل بالقوه‌اي در بخش خصوصي است.

1385/07/15
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal