افزایش 20 درصدی تولید زیتون مرغوب در گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: امسال بیش از 16 هزار تن زیتون خوب و مرغوب در استان برداشت شد که این میزان تولید نسبت به سال گذشته، 15 الی 20 درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، علیرضا شعبان‌نژاد در جشنواره زیتون در رودبار گفت: پیش‌بینی می‌شد وضعیت زیتون امسال در گیلان مناسب نباشد اما با کارهای انجام گرفته و همکاری باغداران تولید زیتون نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی بر اهمیت جوان‌سازی باغ های قدیمی تاکید کرد و گفت: این سازمان آمادگی دارد تا به کسانی که می‌خواهند باغ زیتون ایجاد کنند، نهال یارانه‌دار تحویل دهند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، با بیان این که 70 درصد گردش مالی در رودبار به واسطه نعمت زیتون این شهرستان است، خاطرنشان کرد: شرایط مناسب آب و هوایی و حضور 23 هزار بهره‌بردار سبب شده رودبار به عنوان شهر زیتون در کشور شناخته شود.

وی از مسوولان شهرستان رودبار خواست بیش از پیش بر قیمت این نعمت خدایی نظارت داشته باشند و اجازه ندهند افراد سودجو از نام زیتون رودبار به نفع خود استفاده کنند.

گفتنی است؛ در دنیا بیش از 10 میلیون هکتار زمین به کشت درخت زیتون اختصاص یافته که این آمار در ایران و گیلان به ترتیب بیش از 103 و 8 هزار هکتار است.

1393/11/07
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal