مابه التفاوت یارانه شیر به دامداران پرداخت می شود

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت مابه التفاوت یارانه شیر به دامداران خبر داد .

به گزارش واحد مرکزی خبر، حسن رکنی امروز در جلسه بررسی مشکلات دامداران گرمسار به موضوع مشکلات خرید شیر با قیمت تضمینی اشاره کرد و گفت: دولت برای ساماندهی صنایع لبنی، قیمت تضمینی شیر را از کیلویی یک هزار و 10 تومان به کیلویی یک هزار و 440 تومان رساند ولی به دلیل مشکلاتی این قیمت محقق نشد .

وی تصریح کرد : دولت قصد دارد مابه التفاوت این قیمت را که از ابتدای امسال پرداخت نشده را به صورت یارانه به دامدار بپردازد و قرار است شنبه آینده پس از رایزنی با معاون برنامه ریزی ریاست جمهوری این مبلغ به صورت یارانه سه ماهه اول امسال به دامداران پرداخت شود .

رکنی به دامداران توصیه کرد : با تشکیل تعاونی های فعال و فروش شیر با قمت تضمینی به دولت ، دست دلالان را در این زمینه کوتاه کنند .

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی همچنین با اشاره به کاهش قیمت گوشت سفید در کشور گفت : این وزارت خانه برای جلوگیری از ضرر مرغداران شرکت پشتیبانی و امور دام را موظف کرده است که مرغ مازاد را با قیمت کیلویی شش هزار و 500 تومان تا هفت هزار تومان از مرغداران خریداری کند .

وی با بیان اینکه تولید گوشت سعید در ایران به مرز اشباع شدن رسیده و مرغداران برای جلوگیری از ضرردهی باید با صادرات و تناسب تولید و عرضه در بازار روی آورند .

رکنی با بیان اینکه اندازه استاندارد مرغ در جهان بین یک کیلو و800 گرم تا 2کیو و200 گرم است ،آمادگی وزارت جهاد کشاورزی را برای خرید مرغ با اندازه استاندارد از طیورداران و صادرات آن به کشور های منطقه اعلام کرد .

1393/08/14
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal