180هزار تن گوشت قرمز سالانه توسط عشایر تولید می شود
رئیس سازمان امور عشایر کشور از تولید سالانه 180هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،کرمعلی قندالی در جشن انقلاب ویژه عشایر که در روستای یوسف رضا از توابع شهرستان پیشوا برگزار شد اظهار داشت: پایه و مبنای اصولی نظام بر حضور مردم استوار است و مسئولان نظام مشروعیت و مقبولیت خود را از حضور مردم در صحنه به دست آورده اند.
وی گفت: مردم ایران در تمامی صحنه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حضور پرشور و تأثیرگذار خود را ثابت کرده اند و یقینا در حوزه اقتصاد نیز می توانند این تأثیر را نشان دهند.
قندالی افزود: یکی از مهمترین برنامه های کشور، حمایت از تولید در حوزه های مختلف کشاورزی و صنعت است چرا که این مهم باعث می شود تا بسیاری از مشکلات کشور برطرف شود.
وی گفت: خوشبختانه امروز کشور از وضعیت بسیار مناسبی در تولید محصولات کشاورزی برخوردار است به طوری که ممنوعیت ورود گندم در سال 95 از سوی وزارت جهاد کشاورزی اعلام شده است در صورتی که در سه سال گذشته سالانه چند میلیون تن گندم وارد کشور می شود.
وی تصریح کرد: در حوزه عشایری و تولید محصولات دامی ، طی دو سال فعالیت دولت تدبیر و امید، میزان تولید گوشت قرمز عشایر از 150 هزار تن در سال به 180 هزار تن افزایش یافته است.
قندالی بیان داشت: با مصوبه دولت 800 میلیارد ریال اعتبار برای رفع بحران خشکسالی با سود 4 درصد در اختیار عشایر و بهره برداران کشاورزی قرار می گیرد که این نشان از توجه و اهتمام دولت در رفع مشکلات بخش کشاورزی و عشایری دارد.
قندالی بیان داشت : با مصوبه پشتیبانی امور دام ، نیاز دام های عشایر به علوفه به صورت نقدی 15 روزه به قیمت هر کیلوگرم هفت هزار و 500 ریال و به صورت 4 ماهه به قیمت هشت هزار و 100 ریال در اختیار عشایر قرار می گیرد در صورتی که قیمت جو در زمان مشابه سال گذشته به ازاء هر کیلوگرم 9 هزار ریال محاسبه می شد.


1394/11/19
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal