112 میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور تولید می شود
در سومین روز از دهه مبارک فجر،کشتارگاه صنعتی بهداشتی هرمزدام بندرعباس در زمینی به مساحت 2 هکتار و با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان با حضور دکتر رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی در هرمزگان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان هرمزگان، دکتر رکنی در مراسم بهره‌برداری از کشتارگاه صنعتی بهداشتی هرمز دام بندرعباس، گفت: ظرفیت کشتارگاه 500 راس دام سبک و 150 راس دام سنگین به طور روزانه است.
وی تصریح کرد: این کشتارگاه مجهز به 3 خط تمام اتوماتیک کشتار، یک واحد سردخانه و فضای پیش سرد (محل نگهداری گوشت به مدت 24 ساعت در حال انجماد) است.
رکنی اضافه کرد: با بهره‌برداری از این طرح برای 50 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می‌شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی با اشاره به این که وزرات جهاد کشاورزی، تامین امنیت غذایی را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار داشت: مجموعه طرح‌های وزارت جهاد کشاورزی که در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسند 2هزار و 800 طرح با اعتباری بالغ بر یکهزار و 200 میلیارد تومان است.
وی عنوان کرد: در بخش دام 440 طرح با اعتباری معادل 340 میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اذعان کرد: در ابتدای انقلاب اسلامی تولیدات بخش کشاورزی 24 میلیون تن بود که اکنون این تولیدات به 112 میلیون تن رسیده است.
وی ادامه داد: در اوایل انقلاب تولید گوشت قرمز 420 تن بود اما اکنون این میزان به 800 هزارتن رسیده است.
رکنی با اشاره به این که 10 درصد گوشت مورد نیاز کشور از خارج تامین می‌شود، اظهار داشت: سال گذشته نزدیک به یک میلیون و100هزار راس دام زنده به کشورهای عربی صادر کردیم و همچنین 650 تن صادرات مواد لبنی به کشورهای مختلف داشته‌ایم.
وی افزود: ایران با تولید 930 هزار تن تخم‌مرغ، هفتمین کشور تولید کننده تخم‌مرغ جهان است و در سال گذشته 150 هزار تن مرغ و تخم‌مرغ به کشورهای مختلف صادر کرده است.
در ادامه این مراسم، جاسم جادری استاندار هرمزگان ضمن تشریح توانمندی‌های بخش کشاورزی استان گفت: باید با برنامه‌ریزی مناسب هرمزگان به عنوان مرکز صادرات بخش کشاورزی کشور معرفی شود.
وی افزود: یکی از مهمترین طرح‌هایی که باید در استان راه‌اندازی شود، پایانه صادرات محصولات کشاورزی است.
همچنین در این مراسم، حیدری‌پوری رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: با توجه به رایزنی‌هایی که در کشورهای خلیج فارس انجام شده، زمینه صادرات محصولات کشاورزی هرمزگان فراهم شده است.
وی افزود: تولیدات دام و طیور و زراعت هرمزگان با بهترین کیفیت تولید و به بازارهای هدف عرضه می‌شود.
حیدری‌پوری خاطرنشان کرد: هدف از راه‌اندازی کشتارگاه صنعتی و بهداشتی بندرعباس تامین گوشت مورد نیاز استان است.
گفتنی است؛ دکتر رکنی معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در این سفر با خانواده شهید سبز غلامی دیدار کرد.

1394/11/14
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal