اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی ویژه ایام نوروز
رییس سازمان دامپزشکی کشور، از برقراری کشیک ایام تعطیلات نوروز در ادارات دامپزشکی سراسر کشور به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان و خدمت‌رسانی به بهره‌برداران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر مهدی خلج اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروز و ضرورت تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی و به ‌منظور حفظ سلامت مصرف‌ کنندگان، به روال سال‌های قبل از تاریخ 25 اسفند ماه سال جاری لغایت 14 فروردین ماه سال آینده، طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز به مورد اجرا گذاشته می‌شود.
وی ادامه داد: در این راستا هماهنگی لازم با استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، سازمان جهاد کشاورزی، ائمه جمعه و جماعات، کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان و نیز مرکز بهداشت استان و واحدهای تابعه و تعزیرات حکومتی به عمل آمده است.
خلج تصریح کرد: سازماندهی اکیپ‌های ثابت و سیار کنترل و نظارت بهداشتی در استان و شبکه‌های تابعه و تجهیز آن ها به امکانات مورد نیاز در تمام ایام مذکور به ویژه ایام تعطیل در دو شیفت کاری به منظور برقراری کشیک برای نظارت بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: در ایام طرح، صدور مجوز بهداشتی – قرنطینه‌ای و انجام آزمایش‌های لازم در مورد فرآورده‌های خام دامی در ادارات دامپزشکی سراسر کشور انجام خواهد شد.
رییس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: از فعالیت خودروهایی که مبادرت به عرضه فرآورده‌های خام در جاده‌ها و معابر عمومی در این ایام می‌کنند جلوگیری به عمل آمده و در این راستا هماهنگی‌های لازم با ارگان‌های ذیربط به عمل آمده است.1394/12/17
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal