وزارت جهاد کشاورزی ادعای تولید برنج تراریخته در کشور را بی اساس خواند
1396/11/17

وزارت جهاد کشاورزی با رد ادعای مطرح شده در خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: هیچ نوع محصول تراریخته ای برای مصرف خوراکی در مزارع کشور تولید نمی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،در پی انتشار مطلبی در خصوص «کشت صنعتی برنج تراریخته» در خبرگزاری تسنیم، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ضمن رد این ادعا با ارائه توضیحاتی اعلام کرد: هیچ نوع محصول تراریخته ای برای مصرف خوراکی در مزارع کشور تولید نمی شود.متن این توضیحات به شرح زیر است:

همان طور که بارها اعلام شده است،هیچ نوع محصول تراریخته ای برای مصرف خوراکی در مزارع کشور تولید نمی شود اما تحقیق و پژوهش درباره محصولات تراریخته به عنوان یک علم و تکنولوژی در کشور آزاد است و هم اکنون سازمان ها و موسسات تحقیقاتی بخش کشاورزی پژوهش های مختلفی بر روی محصولات تراریخته انجام می دهند.

این گزارش در ادامه با تاکید بر این که براساس قانون ایمنی زیستی، ورود محصولات تراریخته به عرصه نیازمند تایید کمیته ای متشکل از وزارتخانه های جهاد کشاورزی، بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و سازمان محیط زیست است،تصریح می کند: تاکنون مجوزی برای ورود محصولات تراریخته خوراکی به عرصه صادر نشده است.

این گزارش در ادامه با اشاره به ادعای مطرح شده در خبرگزاری تسنیم مبنی بر کشت برنج تراریخت در یک میلیون هکتار از اراضی کشور تاکید می کند:کل سطح زیرکشت برنج در کشور کمتر از 600 هزار هکتار است چگونه ممکن است در یک میلیون هکتار آن برنج تراریخت تولید شود؟ بنابراین این ادعای بی اساس قویا تکذیب می شود.

تعداد مشاهده خبر299 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal