همزمان با هفته دولت انجام شد؛ دیدار وزیر جهاد کشاورزی با رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی
1398/06/05

همزمان با گرامی داشت هفته دولت، رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به همراه برخی از نمایندگان سایر کمیسیون های مجلس با وزیر جهاد کشاورزی در محل این وزارت دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در این دیدار از اهتمام نمایندگان مجلس در شناسایی و پیگیری های آنان برای رفع مشکلات بهره برداران بخش کشاورزی قدردانی کرد و افزود: با توسعه تعاملات دولت و مجلس، حل مسائل و مشکلات بخش کشاورزی تسهیل و تسریع می شود.

وی در بخشی از این نشست، به حمایت های کشورهای پیشرفته از بخش کشاورزی اشاره و خاطرنشان کرد: در کشورهای توسعه یافته، در مراحل تولید و صادرات به کالاهای کشاورزی یارانه پرداخت می شود و محصولات کشاورزی تولید داخل باید با کالاهای کشاورزی یارانه ای کشورهای پیشرفته رقابت کند.

حجتی ادامه داد: کشور ژاپن و یا کشورهای اروپایی برغم برخورداری از منابع فراوان ارزی، حضور در پیمان ها و معاهدات متعدد اقتصادی و عدم فشارهای بین المللی، در تولید و تامین محصولات کشاورزی مورد نیاز خود نگاه به داخل دارند و با وجود توانایی در واردات محصولات کشاورزی، از تولیدات کشاورزان داخلی خود حمایت می کنند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که وضعیت ذخایر و تامین نهاده های تولید محصولات کشاورزی برغم محدودیت ها مطلوب است، اظهار امیدواری کرد با تعامل دولت و مجلس بتوانیم بیش از پیش حمایت از تولید داخلی محصولات کشاورزی را دنبال کنیم.

در این نشست، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به این که مصالح بخش کشاورزی و پیگیری توسعه آن اصلی ترین دغدغه این کمیسیون است، تصریح کرد: بهبود کانال های بازاررسانی و حذف واسطه ها در راستای حمایت از بخش کشاورزی ضروری است.

احمدعلی کیخا بر اهمیت نقش بازرگانی کشاورزی در حمایت از تولید محصولات کشاورزی تاکید کرد و افزود: پایین نگه داشتن مصنوعی نرخ ارز موجب زیان و ضربه به بخش کشاورزی است.

وی، تمرکز در سیاستگذاری و برنامه ریزی در حوزه های اقتصادی و بازرگانی کلان را ضروری برشمرد و عنوان کرد: برون سپاری تصدی گری ها در حوزه بازرگانی و سایر زیربخش ها در راستای حمایت از تولیدات کشاورزی باید انجام شود.


تعداد مشاهده خبر892 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal