چهارمین نمایشگاه توانمندی های عشایر 24 تا 27 مرداد برگزار می شود
1398/05/22

قائم مقام سازمان امور عشایر و رئیس ستاد برگزاری چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های عشایر، از حضور رنگین کمانی از ایلات و اقوام و عشایر کشور از 24 تا 27 مرداد در نمایشگاه بین المللی تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی‌مقدم در نشست خبری با بیان این مطلب گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید، اشتغال و استفاده از کالای ایرانی، تجلی و تلألوی رونق تولید، در بخش عشایری چهارمین نمایشگاه توانمندی روستائیان و عشایر به نمایش عمومی گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به این که نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور پرمخاطب ترین نمایشگاه کشور است، از اصحاب رسانه، خبرنگاران و رسانه ملی دعوت کرد تا با حضور در نمایشگاه و پوشش خبری مناسب، استعدادها و توانمندی هایی که جامعه عشایری به صورت نهفته در بخش تولید، دام، حفظ مرتع و بومگردی و گردشگری دارند را به مردم و مسوولین معرفی کنند.

علائی مقدم تصریح کرد: در این نمایشگاه ایلات و عشایر 16 استان حضور دارند و علاوه بر تولیدات دامی، در بخش‌های صنایع دستی، صنایع تبدیلی، گیاهان دارویی و فعالیت‌های دانش‌بنیان حضور فعالی خواهند داشت.

رئیس ستاد برگزاری چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های عشایر، با بیان این که نتیجه تمام 400 میلیارد تومان تسهیلاتی که طی 5 سال گذشته در اختیار عشایر قرار گرفته در این نمایشگاه قابل مشاهده است، افزود: همچنین در این نمایشگاه موسیقی و آیین سنتی اقوام و عشایر کشور در معرض دید عموم مردم قرار می‌گیرد.

وی به برپایی چادرهای عشایری در سالن 14 نمایشگاه بین‌المللی تهران و محوطه‌های اطراف آن محل اشاره کرد و افزود: زمان برگزاری و بازدید از نمایشگاه ساعت 10 صبح تا 23 شب 24 تا 27 مرداد خواهد بود.

تعداد مشاهده خبر47 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal