وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:اهمیت نقش دامپزشکی در اقتصاد ملی،پایداری تولید و سلامت جامعه/ایران جزو 10 کشور برتر تولیدکننده مرغ و تخم مرغ در دنیاست
1397/07/14

وزیر جهاد کشاورزی گفت:دامپزشکی نقش مهمی در اقتصاد ملی،پایداری اقتصاد واحدهای تولید و سلامت عمومی جامعه دارد و با این حال کمتر به این نقش توجه علمی و فرهنگی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در همایش روز ملی دامپزشکی مهندس محمود حجتی ضمن قدردانی از جامعه دامپزشکی کشور در تامین سلامت عمومی جامعه و تغذیه انسان ها،اظهار داشت:اگر بخشی از نقشی که دامپزشکان کشور در تامین غذای سالم و پروتئین کشور ایفا می کنند دچار نارسایی شود،خسارت های زیادی بر جای خواهد گذشت.

وی ادامه داد:هرجا که نارسایی پیش آید و یا نوعی بیماری اپیدمی شود،برای تولیدکننده بحران اقتصادی ایجاد می شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان تصریح کرد:کشور ما چند سالی است که درگیر بیماری فوق حاد پرندگان شده که در سال گذشته به اوج خود رسید و آثار سوئی بر جا گذاشت و به رغم حمایت های دولت و مجلس،خسارت های جبران ناپذیری از این ناحیه به بعضی از واحدهای صنعت طیور وارد شد.

حجتی ارزش تولیدات دامی کشور را بیش از 15 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت:ما یکی از صادرکنندگان عمده مواد لبنی در منطقه هستیم و این جایگاه با تلاش و پیگیری دست اندرکاران بخش دام و به ویژه دامپزشکی به دست آمده است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که ایران جزو 10 کشور برتر تولیدکننده مرغ و تخم مرغ در دنیاست،اذعان داشت:این صنعت روز به روز در حال توسعه است و این توسعه مرهون خدمت و حضور به موقع دامپزشکان در گوشه و کنار کشور می باشد.

وی در عین حال گفت:جامعه دامپزشکی ما نباید از کمبود منابع،تجهیزات و امکانات رنج ببرد و امیدوارم نارسایی ها برطرف شود.

در این همایش از نمونه های دامپزشکی کشور با حضور وزیر جهاد کشاورزی با اهدای لوح تقدیر شد.


تعداد مشاهده خبر435 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal