اجرای عملیات دریایی نیروهای یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات گلستان
نیروهای یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات استان گلستان به منظور پاکسازی دریا و جلوگیری از صید غیرمجاز عملیات برگزار کردند.
1397/03/21
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات، فرمانده یگان حفاظت شیلات استان با اعلام این خبر گفت: طی عملیاتی نیروهای این یگان توانستند در حوزه استحفاظی آشوراده در منطقه گرگانرود تعداد 580 رشته دام استخوانی، 120 رشته دام غضروفی و 6 شاخه لنگر بلاصاحب را جمع آوری و به پایگاه آشوراده انتقال دهند.
سرهنگ غفارسعیدی نسب در این عملیات ماموران تعداد 19 بچه ماهی خاویاری را به صورت زنده از دام های غیرمجاز جداسازی و در دریا رها کردند و 5 کومه صیادی غیر مجاز نیز تخریب شد.
وی گفت: همچنین در عملیاتی دیگر برای پاکسازی منطقه استحفاظی حفاظت از دام های خاویاری و مقابله با صیادان غیر مجاز 2 صیاد در منطقه چالاشت به همراه 1 کیلوگرم ماهی فلسدار دستگیر شدند.
فرمانده یگان حفاظت شیلات استان ادامه داد: در این عملیات تعداد 1250 رشته دام استخوانی، 500  رشته دام غضروفی و 11 شاخه لنگر بلاصاحب جمع آوری و به پایگاه آشوراده منتقل شد.
وی در پایان گفت: تعداد 43 قطعه بچه ماهی خاویاری نیز به صورت زنده از دام های غیرمجاز جداسازی و در دریا رهاسازی شد.
گفتنی است؛ متهمان دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب بندرترکمن هدایت شدند.
تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal