شرکت بازرگانی دولتی ایران جزو 10 دستگاه برتر در خدمات الکترونیک شد
شرکت بازرگانی دولتی ایران در ارزیابی رشد الکترونیک دستگاه‌های دولتی در پایان سال 1396 با کسب 69 درصد امتیاز با قرار گرفتن در رتبه‌ی پنجم، جزو 10 دستگاه برتر در حوزه‌ی رعایت شاخص‌های الکترونیکی شد.
1397/03/13

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران: رضا باقری اصل، عضو هیأت عامل سازمان فن‌آوری اطلاعات با اشاره به میانگین امتیاز در مرحله سوم ارزیابی دستگاه‌های برتر در حوزه الکترونیکی شدن گفت: براساس نتایج بررسی‌های انجام شده، به ترتیب، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با حدود 97درصد، وزارت اقتصاد و دارایی 79 درصد، گمرک جمهوری اسلامی ایران با 78 درصد، سازمان ملی استاندارد 72 درصد، شرکت بازرگانی دولتی ایران 69 درصد، سازمان امورمالیات 68درصد، شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور 67درصد، جزو دستگاه‌های برتر در حوزه الکترونیکی شدن دولت محسوب می‌شوند.

باقری اصل بیان کرد: تاکنون سه مرحله از این ارزیابی به اتمام رسیده که مرحله سوم در شاخص‌های حضور در وب، تعاملی، تراکنشی، یکپارچگی و مشارکتی مورد بررسی قرار گرفته است.

عضو هیأت عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: متوسط رشد الکترونیکی شدن دولت در ارزیابی پایان سال گذشته حدود 39 درصد بود که با اجرای 23 پروژه اولویت‌دار در سال‌جاری این رشد به حدود 80 درصد می‌رسد.

وی تشریح کرد: دبیرخانه شورای اجرایی فن‌آوری اطلاعات مؤظف است به طور مستمر و هر سه ماه کیفیت وبگاه‌ها و خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی که شناسه آنها به تأیید سازمان اداری استخدامی رسیده است را ارزیابی کند که این ارزیابی‌ها با اهداف مختلفی که در نهایت منجر به بهبود عملکرد دستگاه‌ها در حوزه الکترونیک می‌شود، صورت می‌گیرد.

باقری اصل ادامه داد: وضعیت دستگاه‌های اجرایی در شاخص مشارکتی و در استفاده از شبکه‌های اجتماعی 16 درصد رشد کرده و نسبت به قبل 4 برابر بهتر شده است که نشان دهنده‌ی تغییر رویکرد دستگاه‌ها برای حضور در شبکه‌های اجتماعی است.

عضو هیأت عامل سازمان فناوری اطلاعات افزود: ارزیابی نخست در سال 1395 در بین 62 دستگاه انجام شد که 19.3 درصد در حوزه الکترونیکی کردن خدمات رشد داشتند. این رشد در ارزیابی دوّم در شهریور 1396 در 83 دستگاه 28 درصد و در اواخر سال 1396 و در سومین ارزیابی 93 دستگاه بررسی شدند که 38.95 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی گفت: در 9 اردیبهشت 97، تعداد 23 پروژه اولویت‌دار در حوزه دولت الکترونیک ابلاغ شده که دوره سه ساله‌ای برای انجام این پروژه‌ها پیش‌بینی شده است و با انجام آنها حدود 75 تا 80 درصد خدمات دولت به طور کامل الکترونیکی انجام می‌شود.

تعداد مشاهده خبر73 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal