ضمیمه حقوق شهروندی به شعار حمایت از کالای ایرانی/ ایجاد نظام پیشنهادات موثر در سازمان تعاون روستایی
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در دیدار نوروزی با کارکنان این سازمان ضمن تبیین رویکردهای سه گانه درسال جدید به اهمیت ضمیمه حقوق شهروندی به شعار حمایت از کالای ایرانی وهمچنین لزوم ایجاد نظام پیشنهادات موثر در سازمان تعاون روستایی تاکید کرد.
1397/01/19

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، علی اوسط هاشمی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در دیدار نوروزی کارکنان این سازمان، ضمن گرامیداشت یاد قلندر فرامرزی مدیر فوت شده سازمان تعاون روستایی کهکیلویه و بویراحمد و سپس اشاره به حلول ماه رجب، به ویژگی های زیبای فصل بهار در باورهای ملی و مذهبی ایرانیان پرداخت و با استناد به فلسفه تغییر فصل بهار و امید آفرینی آن، خواستار الهام گرفتن پرسنل این سازمان از خصایص زیبای بهاری در رویکردها و رفتارهای درون سازمانی و برون سازمانی آن ها شد.

وی در کنار اشارات خود به سایر روایت ها و استنباط های آموزنده از فصل بهار، با ابراز تاسف از برخورد سرسختانه انسان های عصر کنونی با یکدیگر در مراوده های بین فردی اعم از کاری و شخصی، نداشتن احساس گذشت در زمانه حاضر را مورد نقد قرار داد و گفت: وقتی ایرانیان متاثر از هوشمندی خود، بهترین فصل را به عنوان آغاز سال نو انتخاب کرده اند، چرا نباید در یافتن بهترین راهکارهای تعامل بین خود و افزایش خرد جمعی و گذشت کردن نیز پیشتاز شوند؟

هاشمی در ادامه جهت گیری سازمان تعاون روستایی ایران را در تکمیل آنچه در واپسین روزهای سال گذشته در جمع مدیران سازمان های تعاون روستایی استان ها مطرح کرده بود، یادآور شد و گفت: همان طور که پیام زیبای بهار تغییر و بازنگری است، یکی از رویکردهای مهم این سازمان در سال 97 خورشیدی نیز باید بازنگری سیاست های مدیریتی تعاونی های کشاورزی و روستایی در سراسر کشور باشد؛ کما اینکه فاصله ها و سابقه ها نشان می دهد که تحولات زمان منجر به تحول در نگرش ها و رفتارهای مدیریتی حاکم بر تعاونی ها نشده است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به تغییر شاخص های سواد در عصر کنونی و نقش آن در تسریع توسعه و بهره وری، شفافیت های مالی و... اظهار کرد: در صورتی که آموزش به صورت موثر و جدی مورد بازنگری قرار گیرد، تمام پرسنل سازمان در درجه نخست و سپس بهره برداران و مردم نیز به نقش و تاثیرات سازنده این تغییر پی خواهند برد.

وی تحول در نظام توزیع و بازرگانی محصولات کشاورزی و تولیدی تعاونی های روستایی را رویکرد مهم و دوم در سال 97 برشمرد و تصریح کرد: باید با اصلاح تمام معایب موثر، به دنبال راهکارهای کاربردی و موثری بود که منجر به موضع انفعالی یا واکنشی سازمان تعاون روستایی در مقابل تلاش ها و شیطنت های دلالان بازار محصولات کشاورزی در ایجاد التهاب در بازار و سپس تصمیم گیری با تکیه بر پول بیت المال برای خنثی کردن خواب هایی که این التهاب آفرین ها برای اقتصاد کشاورزی می بینند نشود؛ کما اینکه نمی توان در منفعلانه ترین راهکار با تکیه بر بودجه دولت برای همیشه به تنظیم بازار پرتقال با قیمت ارزان و مقدار انبوه تکیه کرد.

هاشمی در این رابطه بر خرد جمعی جهت ایجاد شبکه توزیع ملی موثر و شفاف تاکید کرد و گفت: باید کاری کنیم تا همه بدانند عصر نقش آفرینی التهاب آفرینان در بازار گذشته است.

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران در ادامه به رویکرد اصلاح و ساماندهی نظام های بهره برداری در تمام استان ها اشاره و خاطرنشان کرد: در حالی جایگاه این وظیفه از مقام معاونت وزیر به مدیریت در تعاون روستایی تنزل یافته است که هنوز به اتفاق نظر مشترکی در مورد برخی واژگان مهم مانند تفاوت بحران ها، تغییر اقلیم ها و شرایط ناپایدار جوی و مانند آن ها دست نیافته ایم.

وی با اشاره به کاهش نزولات آسمانی سال زراعی در حال گذار نسبت به سال ما قبل آن تصریح کرد: در حالی هم اکنون چندین استان فاقد شرکت های ساماندهی نظام های بهره برداری هستند که باید در سال 97 هر استان پایه گذار کارهای جمعی بزرگ در تمام زمینه های یکپارچه سازی اراضی، نظام های بهره برداری، تغییر الگوی کشت، بهبود نظام توزیع و بازرگانی و فرآوری محصولات تولیدی تعاونی های روستایی و کشاورزی باشند.

هاشمی در بخشی از اظهارات دیدار نوروزی خود نیز از ایجاد نظام پیشنهادات واقعی و کارآمد و کاربردی در سازمان مرکزی تعاون روستایی خبر داد و در عین حال با اشاره به نامگذاری سال جاری به سال حمایت از کالای ایرانی گفت: کالای ایرانی زمانی در بازارهای داخلی و بین المللی برد موثر و پایدار می یابد که حقوق شهروندی در تولید و توزیع آن به شدت مورد توجه باشد. لذا امسال باید مراعات حقوق شهروندی را به شعار حمایت از کالای ایرانی ضمیمه کرد، چرا که کالای غیر کیفی اعم از ایرانی و غیر وطنی حق شهروند ایرانی نیست و کیفیت کالای ایرانی باید چنان ارتقا یابد که شهروندان به طور جدی و مشتاقانه پیگیر خرید کالای ایرانی در بازار باشند.

تعداد مشاهده خبر47 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal