عرضه توانمندی‌های عشایر و روستاییان ساوه در پایتخت
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ساوه گفت: توانمندی‌های عشایر و روستایی ساوه از 15 تا 18 اسفند در نمایشگاه بین المللی تهران ‌عرضه می‌شود.
1396/12/05

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، مهدی الیاسی در نشست هماهنگی نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر ساوه افزود: جامعه روستایی و عشایری نقش چشمگیری در تولید محصولات کشاورزی و دامی و ایجاد امنیت غذایی کشور بر عهده دارد.

وی اظهار کرد: ظرفیت های روستایی و عشایری ساوه بالاست و می تواند به عنوان یکی از ابزارهای کارآمد، نقش مهمی در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ساوه افزود: معرفی روستاهای نمونه و ارائه توانمندی های این مناطق در ایجاد اقتصادی پویا و مقاوم روستایی موثر است و حوزه تاکید و فعالیت گسترده ای در این خصوص آغاز شده است.

بر اساس این گزارش، رئیس امور عشایر ساوه نیز در این نشست ‌گفت: حضور در نمایشگاه بین المللی تهران فرصت مناسبی برای عرضه تولیدات و توانمندی های جامعه عشایری شهرستان ساوه است.

علی ­اکبر منصوری اظهار کرد: جامعه عشایری ساوه با حدود پنج هزار نفر جمعیت و 771 خانوار از ایلاتی مانند شاهسون،‌ مغان،‌ کله کوهی و سنگ سر تشکیل شده است.

به گفته وی، سالانه 20 درصد از ظرفیت گوشت قرمز تولیدی استان مرکزی توسط عشایر شهرستان ساوه تولید می شود.

رئیس امور عشایر ساوه یادآور شد: عشایر ساوه دارای 350 هزار راس دام سبک هستند و در مناطق روستایی نیز دو هزار راس دام سنگین در اختیار آنان قرار دارد.

منصوری گفت: 90 درصد از عشایر شهرستان های ساوه در زرندیه و ده درصد دیگر نیز در شهرستان های‌ دلیجان و خمین ساکن هستند.

وی اظهار کرد: علاوه بر چتر بیمه برای 250 خانوار عشایری، 15 هزار راس دام عشایر ساوه نیز نزد صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر بیمه هستند.

سومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور از 15 تا 18 اسفند در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار می شود.

معرفی جاذبه های فرهنگی،‌ طبیعی و گردشگری،‌ مشاهیر و کارآفرینان و نیز برقراری ارتباط میان تولید و مصرف کنندگان و تقویت روحیه خودباوری در جامعه روستایی کشور از اهداف برگزاری این نمایشگاه اعلام شده است.


تعداد مشاهده خبر54 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal