جوابیه مدیریت امور اراضی استان تهران درخصوص گزارش پخش شده در بخش خبری
در خصوص گزارش خبری پخش شده در بخش خبری ساعت 20 شبکه خبر در تاریخ دوم دی ماه مبنی بر تغییرکاربری غیرمجاز باغ و قطع درختان در زردبند شمیرانات، مدیریت امور اراضی استان تهران جوابیه صادر کرد.
1396/10/04
در پی پخش گزارش شبکه خبر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در بخش خبری ساعت 20 تاریخ دوم دی ماه مبنی برتغییر کاربری غیر مجاز و قطع 500اصله اشجار در پلاک 626/1 واقع در زرد بند شمیران، رئیس اداره حقوقی و مالکیت اراضی این مدیریت در تاریخ 96/10/3 جهت بررسی موضوع و بازدید از عرصه مذکور به منطقه اعزام گردید. بلافاصله برای بررسی پرونده و سوابق این تغییرکاربری جلسه مشترکی با حضور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شمیران، رئیس اداره امور اراضی شهرستان، مشاور انتظامی سازمان و رئیس اداره امور حقوقی مدیریت در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، تشکیل شد.

پس از بررسی پرونده و مستندات و سوابق موضوع مشخص شد که ادعاهای گزارشگر شبکه خبر درباره غیرمجاز بودن ساخت و ساز انجام شده و قطع 500تا 100 اصله درخت غیر واقعی بود و سوابق این پرونده به شرح زیر است: 
ا- در گزارش پخش شده عملیات عمرانی در پلاک مزبور، غیرقانونی و بدون مجوز اعلام گردید، لیکن برابر مدارک موجود درپرونده مدیریت شهرستان، درخواست تغییر کاربری پلاک موصوف از سوی مالک در کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها مطرح  و طی مجوز شماره 1/811/4/06/95 مورخ 95/6/16 با تغییر کاربری در مساحت 777متر مربع موافقت می گردد از این رو اقدامات عمرانی متقاضی بر اساس مجوز صادره صورت پذیرفته است.

2- در گزارش یاد شده قطع 500 اصله درخت عنوان شده است  که در این خصوص نیز:  الف- برابر مفاد نامه شماره 2763مورخ 95/2/21 شهردار محترم اوشان فشم میگون، در بررسی های میدانی و نقشه های گوگل هیچگونه قطع درختی صورت نپذیرفته است. ب- بر اساس بررسی تصاویر گوگل ارث در سنوات قبل نیز، در کل عرصه موصوف تنها  25 اصله نهال وجود داشت که بر اساس مفاد فرم 2-8 (مندرج در پرونده) به جهت عدم رسیدگی قبل از عملیات عمرانی خشک شده است.
بدیهی است، مطابق قانون مطبوعات، جوابیه رسمی از سوی سازمان جهادکشاورزی استان تهران و سازمان امور اراضی کشور در خصوص این گزارش به سازمان صدا و سیما ارسال خواهد شد و حقوق قانونی سازمان برای پیگیری موضوع از طریق مراجع ذیصلاح نیز محفوظ خواهد بود.
تعداد مشاهده خبر132 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal