فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی به معارف عمومی تبدیل شود
1397/10/22

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: برای اینکه فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی تبدیل شود باید همه بخش ها از هر فرصتی برای تحقق این امر استفاده نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان جنگل ها، خلیل آقایی روز شنبه در بیست و ششمین نشست ستاد هماهنگی اجرای طرح های آبخیزداری به موضوع یگان حفاظت پرداخت و گفت: مسئولیت یگان در امر حفاظت از جنگل ها و مراتع بسیار مهم است و این کاری نیست که در تفکرات و چارچوب های اداری بگنجد زیرا حفاظت، قرق و گشت و مراقبت با سیستم کارمندی و اداری سنخیت ندارد.

وی خاطر نشان کرد: یگان حفاظت وظیفه‌اش ضربتی، به موقع و جهادی عمل کردن است و در این مسیر، گرما و سرما و شب و روز برایش معنا ندارد و عملکردش باید بگونه ای باشد که هر جا مثالی از یگان زده شد همه به یاد عملکرد یگان حفاظت سازمان جنگل ها بیفتند.

وی به هم افزایی و هم اندیشی سازمانی اشاره کرد و یادآور شد: برای اینکه فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی به معارف عمومی تبدیل شود باید همه بخش ها از هر فرصتی برای تحقق این امر استفاده نمایند.

مسئول اول منابع طبیعی کشور، اطلاع رسانی و تبلیغ به هر شکل و راهی برای فرهنگ سازی منابع طبیعی را امری لازم و ضروری دانست و یادآوری کرد: این خیلی خوشایند است که ما از هر فرصتی برای صیانت از منابع طبیعی استفاده کنیم.

آقایی با بیان اینکه برای حفظ منابع طبیعی هر کاری لازم باشد باید انجام دهیم و اعتبارات و امکانات نیز بدنبال کار خواهد آمد، خاطرنشان کرد: به هیچ وجه نباید این حق را متصور شویم و بر سر وظایف مان ذره ای کم گذاشته و یا کوتاه بیاییم.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور همچنین گفت: آفات، امراض و بیماری های درختان و گونه های گیاهی مثل آتش‌سوزی جنگل ها برای ما مهم و در اولویت است و نباید در این کار منتظر اعتبارات و پول باشیم چون اگر اراده برای انجام کار وجود داشته باشد یقین بدانیم که عزم جدی در کار پول را به همراه خود خواهد آورد.

وی تاکید کرد: اقدامات در منابع طبیعی را زیربنایی و اساسی انجام دهیم که اگر سال آینده پول و اعتباری وجود نداشت، اقدامات صورت گرفته پایداری لازم را در منابع طبیعی ایجاد کرده باشد.

معاون وزیر و رییس سازمان جنگل ها در بیست و ششمین نشست ستاد هماهنگی اجرای طرح های آبخیزداری خلاصه کلام خود را در پایان اینگونه خاتمه داد: اگر دنیا هزار کار انجام دهیم، رضایت خدا و مردم در آن نباشد انگار هیچ کاری انجام نداده ایم.

تعداد مشاهده خبر122 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal