بازدید معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران از خبرگزاری ایرنا
1397/10/19

معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران و هیات همراه از خبرگزاری ایرنا بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، دکتر حسن صالحی در دیدار با مدیرعامل ایرنا گفت: در چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی اقدامات خوبی در زمینه حفظ ذخایر استراتژیک آبزیان، افزایش تولید انواع بچه ماهی، رشد تولید لارو میگو، بکارگیری از اراضی غیرقابل استفاده در سواحل دریای جنوب و شمال برای تولید محصولات آبزی، پرورش ماهی در قفس، حفظ ذخایر ماهیان خاویاری، تولید خوراک آبزیان، تولید و صادرات قزل آلا و ایجاد درآمدزایی برای صیادان و پرورش دهندگان محصولات شیلاتی صورت گرفته است.

وی یادآور شد: در سال گذشته حجم تولید محصولات شیلاتی ایران به یک میلیون و 200 هزار تن رسید که در این سال، صادراتی به ارزش 507 میلیون دلار محصولات شیلاتی محقق شد.

به گفته رئیس سازمان شیلات ایران، میزان ارزش صادراتی انواع محصولات آبزی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی 11 میلیون دلار و در سال 1391 نزدیک به 64 میلیون دلار بود.

وی خاویار ایرانی را از نظر کیفی در دنیا منحصر به فرد دانست و گفت: یکی از اقدامات مهم سازمان شیلات ایران در دولت دوازدهم ثبت نشان تجاری (برند) خاویار ایران در سازمان جهانی مالکیت فکری (دبلیو.آی.پی.او) است.

صالحی سرانه مصرف آبزیان در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی را یک کیلوگرم بیان کرد و افزود: با افزایش تولید، سرانه مصرف آبزیان در ایران سال گذشته به 11.2 کیلوگرم رسید؛ هرچند که با سرانه مصرف جهانی آبزیان فاصله زیادی داریم.

وی در ادامه از برنامه عرضه غذای آبزیان در مدارس خبر داد و اظهار داشت: اکنون برنامه‌ریزی برگزاری جشنواره‌های پخت و پز انواع غذای آبزیان را برای فرهنگسازی افزایش مصرف در سطح کشور در دستور کار داریم.

رئیس سازمان شیلات ایران ادامه داد: ساخت سایت‌های پرورش ماهی در سطح کشور و مناطق مرزی از جمله اقدامات حمایتی سازمان شیلات ایران است که علاوه بر افزایش بهره‌وری در آب و ارتقای تولید، به رشد اقتصادی و افزایش درآمد صیادان و پرورش دهندگان در شهرهای مرزی و سیستان بلوچستان منجر شده است.

تعداد مشاهده خبر60 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal