نتیجه کار ستاد سازمان جنگل‌ها در استان‌ها نمایان است/بیشترین حساسیت سازمان معطوف به جنگل‌هاست
1397/10/15

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: هر برنامه‌ریزی و سیاستگذاری که امروز در ستاد این سازمان انجام می‌شود نتیجه کار آن در استان‌ها نمایان می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مهندس خلیل آقایی در بیست و پنجمین جلسه ستاد اجرای طرح‌های آبخیزداری با بیان این که لازمه پیشرفت کار در منابع طبیعی تعامل و هماهنگی بیشتر ستاد سازمان جنگل‌ها با استان‌هاست، افزود: چه ایرادی دارد که اقدامات و ارزیابی فعالیت‌ها در جلسه ستاد به چالش گذاشته شود و بحث کارشناسی کنیم و اگر اشتباه کردیم می‌پذیریم که اشتباه کرده‌ایم زیرا اقرار به اشتباه، بزرگی می آورد.

وی بر مدیریت زمان تاکید کرد و گفت: فرصت‌ها بسان برق و باد از دست می‌رود و هرکس در جایگاه خود چه در ستاد و چه استان‌ها و شهرستان‌ها باید وقت را غنیمت شمرده و از ابزار و امکانات موجود برای یپیشرفت کارها بهره لازم را ببرد.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان این که بیشترین حساسیت سازمان معطوف به جنگل‌هاست، گفت: در اقداماتی که در قالب مدیریت جامع آبخیز انجام می‌شود بیشترین دغدغه سازمان معطوف به جنگل‌ها و توسعه جنگل است و بیشترین اولویت، جنگل‌کاری در مناطق زون جنگلی است.

وی مستندسازی فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در سازمان را بسیار مهم و اساسی خواند و خاطرنشان کرد: در مستندسازی ضرورت دارد که اقدامات تطبیقی به تصویر کشیده شود که عرصه قبل از انجام پروژه چه بوده و بعد از اقدامات چه شده است تا همگان این تفاوت‌ها را حس کنند.

آقایی با بیان این که برای نظرات کمیته فنی ارزش قائلیم و آن را می‌پذیریم اما بر نظارت دقیق ستاد بر اقدامات استان‌ها تاکید داریم، افزود: کارشناسان باید به استان‌ها بروند و اقدامات صورت گرفته را گزارش کنند.

این مقام مسوول در بخش دیگری از سخنان خود به صندوق توسعه ملی اشاره کرد و آن را از عنایات مقام معظم رهبری برشمرد و خاطرنشان کرد: این نعمت و برکتی که امسال نصیب منابع طبیعی شد باید کاملاً حساب شده هزینه و سرمایه‌گذاری شود و روابط عمومی و ترویج وظیفه دارند در بین مردم مناطق محروم به ویژه در سیستان و بلوچستان، کرمان، خوزستان و کردستان حضور یافته و اثرات پروژه‌هایی که از محل صندوق توسعه ملی هزینه می‌شود را به مردم معرفی کنند.

گفتنی است؛ نشست ستاد هماهنگی اجرای طرح‌های آبخیزداری به صورت هفتگی و مستمر برگزار می‌شود و در هر هفته دو تن از مدیران کل منابع طبیعی استان‌ها از میزان پیشرفت طرح‌های مختلف منابع طبیعی که در قالب طرح مدیریت جامع آبخیز انجام می‌شود گزارش ارائه می‌کنند که در این هفته آقایان مهرزاد بوستانی و سعدی نقشبندی مدیران کل منابع طبیعی استان‌های فارس و کردستان از میزان پیشرفت طرح‌های استانی گزارش ارایه کردند.


تعداد مشاهده خبر49 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal