وزیر جهاد کشاورزی پیش بینی کرد:احداث بیش از 3 هزار هکتار گلخانه در سال جاری/گندم با قیمت 1600 تومان از کشاورزان خریداری می شود
1397/09/13

وزیر جهاد کشاورزی پیش بینی کرد:بیش از 3 هزار هکتار گلخانه امسال در کشور احداث شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان سمنان،محمود حجتی در جمع خبرنگاران در ایوانکی با اشاره به روند توسعه گلخانه ها در 6 ماه نخست امسال گفت: پیش بینی می شود با استمرار این روند بیش از 3 هزار هکتار گلخانه امسال در کشور احداث شود که این مهم نشان دهنده حمایت ویژه‌ دولت از این بخش داشته است.

وی ادامه داد: تسهیلات ارزان قیمت برای احداث گلخانه‌ها در مناطق محروم و کم برخوردار پرداخت می شود.

حجتی گفت: طرح توسعه گلخانه‌ها یکی از طرح هایی است که از روزها و ماه‌های اول اقتصاد مقاومتی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصویب شد و در دستور کار دولت قرار گرفت که خوشبختانه با استقبال خوبی از طرف بهره‌برداران و تولید‌کنندگان بخش کشاورزی قرار گرفته است.

وی با اشاره به افزایش تولید 8 تا 10 برابری تولید در گلخانه ها،خاطرنشان کرد:برنامه‌هایی برای کشت خیار و فلفل گلخانه ای در آینده‌ای نزدیک در دستور کار است که به زودی اطلاع رسانی لازم در این زمینه انجام می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کشت محصول سبزی نیز ظرفیت تولید در فضای گلخانه‌ای را دارد تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که کشت سبزی نیز در آینده به سمت گلخانه ای پیش رود .

حجتی از افزایش 600 هزار تنی محصولات گلخانه ای در سال جاری خبر داد و پیش بینی کرد امسال 3 میلیون تن محصولات گلخانه ای در کشور تولید شود.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد سیاست گذاری دولت برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان،با قدردانی از حمایت های رئیس جمهور اظهار داشت:سال آینده هر کیلوگرم گندم از کشاورزان به مبلغ یک هزار و 600 تومان خریداری می‌شود.

تعداد مشاهده خبر352 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal