1 میلیون هکتار جنگلکاری در کشور طی 8 سال اخیر انجام شده است
1397/08/15

بیش از یک میلیون هکتار جنگلکاری در کشور از سال 89 به بعد بر اساس تصاویر ماهواره ای در جنگل های شمال و خارج از شمال انجام شده است.

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در گفت و گو با خبرنگار ما با اعلام این مطلب افزود: امسال برای 24 هزار هکتار جنگلکاری برنامه ریزی کرده ایم که این اقدام بر اساس میزان بارندگی، دما و شرایط موجود انجام می شود.

مهندس رضا بیانی اظهار داشت: تقریبا 2 هزار هکتار از این جنگلکاری و عملیات بیولوژیک در جنگل های شمال صورت می گیرد.

وی گفت: عملیات بیولوژیکی از آبان ماه آغاز و تا اسفند ماه ادامه خواهد یافت.

بیانی تصریح کرد: کاشت نوع گونه ها بر اساس شرایط و توان اکو سیستمی جنگل ها انجام می گیرد و ما برای احیای جنگل ها از گونه های سازگار و بومی استفاده می کنیم.

وی ادامه داد: نزدیک به 300 هزار هکتار از محدوده های جنگلکاری در سواحل خلیج فارس و دریای عمان شناسایی شده که در استان باید روی آن مطالعه شود.

مدیرکل دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در عین حال بر جنگلکاری در جنگل های شمال تاکید کرد و اذعان داشت: نزدیک به 151 هزار هکتار حفره در جنگل های شمال وجود دارد که بخشی از آن حفره های مرتعی و طبیعی هستند و ما باید در این فضاها جنگلکاری کنیم.

وی سطح جنگل های کشور با تاج پوشش بالای 5 درصد را بیش از 14 میلیون هکتار و جنگل های با احتساب درختچه زارها را 17 میلیون هکتار عنوان کرد و گفت: ضریب حفاظت از عرصه های جنگلی باید افزایش یابد.

بیانی افزود: ضریب حفاظت از جنگل ها در اواخر برنامه ششم توسعه 90 درصد هدفگذاری شده و این عدد در برنامه پنجم توسعه 60 درصد بود.

تعداد مشاهده خبر111 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal