وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:شناخت ظرفیت ها و خودباوری راهکار عبور از تحریم های ظالمانه
1397/08/09

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ظرفیت ها و امکانات فراوانی در کشور وجود دارد و با اتکا به این ظرفیت ها و باورداشتن به توانایی های خود از شرایط گذرای تحریم های ظالمانه با موفقیت عبور خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،محمود حجتی در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل موسسه جهاد نصر،با اشاره به این که در دوران های دفاع مقدس و پس از آن، همواره تحریم های ظالمانه وجود داشته است،اظهار داشت:در حال حاضر،زیرساخت ها،ظرفیت ها و توانمندهای فراوانی در کشور وجود دارد که در گذشته نبود ولی ما با خودباوری و بهره گیری از ظرفیت های موجود توانستیم از شرایط سخت دوران جنگ تحمیلی با سربلندی عبور کنیم.

وی، القای روحیه ناکارآیی در مدیران و همچنین ترویج فضای یاس و ناامیدی در مردم را از روش های جنگ روانی بدخواهان عنوان کرد و افزود:ظرفیت ها و امکانات امروز کشور به ویژه در بخش کشاورزی با گذشته قابل مقایسه نیست به طوری که ما در حال حاضر 40 میلیارد دلار درآمد ارزی از صادرات غیرنفتی داریم و با اتکا به توانمندی های کشور، این بار نیز با موفقیت از شرایط تحریم های ظالمانه عبور خواهیم کرد.

حجتی گفت:بحمدالله کشور برای سومین سال پیاپی از واردات گندم بی نیاز است و نان سفره های مردم از گندم تولید داخلی تامین می شود.

وی افزود:در حال حاضر ذخایر کالاهای اساسی به ویژه گندم در استان های مختلف کشور وضعیت و پراکنش مطلوبی دارد.

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت شناخت و بهر گیری از ظرفیت های خدادادی موجود و همچنین ترویج و حاکمیت روحیه خودباوری در جامعه تاکید و خاطرنشان کرد: اجرای طرح هایی نظیر طرح احیای 550 هزار هکتار از اراضی خوزستان و ایلام که در تاریخ کشاورزی کشور بی نظیر است، پس از دوران دفاع مقدس دوباره اعتماد و روحیه توانایی گذر از شرایط سخت را در مدیران کشور زنده کرد.

حجتی،انتقال آب به کانون های بحرانی ریزگردها و نهال کاری در منطقه جنوب شرق اهواز را از دیگر اقدامات بی نظیر مدیران موسسه جهاد نصر که اغلب در دوران جنگ نیز حضور داشته اند، برشمرد و افزود:این اقدامات ثمره بهره گیری از امکانات و ظرفیت های کشور و تجلی باور داشتن به توانایی های خود است.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد:با وجود خشکسالی های کشور که در 50 سال اخیر بی سابقه بوده،بی تردید اجرای طرح هایی همچون احیای 550 هزار هکتار اراضی خوزستان و ایلام،انتقال آب با لوله به 46 هزار هکتار از دشت سیستان،احداث شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی در شمال غرب و غرب کشور و همچنین توسعه سامانه های نوین آبیاری در افزایش تولیدات کشاورزی در دولت های یازدهم و دوازدهم موثر بوده است.

وی با بیان این که آثار اجرای این طرح ها در آینده بیشتر مشهود و در دسترس خواهد بود، خاطرنشان ساخت:اجرای موفقیت آمیز طرح های یاد شده حاصل شناخت از امکانات و توانمدی ها و تحول در شیوه های اجرایی بوده است.

حجتی بر لزوم ارتقای شیوه های اجرایی طرح ها تاکید کرد و گفت:روش هایی را باید بکار گیریم تا از منابع و امکانات در اختیار،بتوانیم بیشترین خدمت رسانی را برای مردم انجام دهیم.

تعداد مشاهده خبر389 بار
تصاویر مرتبط

  • حجتی_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal