توسعه شهرک های کشاورزی با محوریت کشت های گلخانه ای و آبزی پروری از برنامه های دولت است
1397/07/19

مدیرعامل شهرک های کشاورزی کشور گفت: با توجه به چالش های بخش اشتغال و آب در کشور توسعه شهرک های کشاورزی با محوریت کشت های گلخانه ای و آبزی پروری از برنامه های دولت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، علی اشرف منصوری در حاشیه بازدید از طرح های کشاورزی اندیمشک گفت: این طرح ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی هستند.

وی افزود: براساس فراخوان ها در شرایط فعلی 130 شهرک کشاورزی در سطح کشور داریم ضمن اینکه سه هزار و 700 هکتار از این اراضی و شهرک ها به سرمایه گذاران واگذار شده است.

وی اظهار داشت: به دنبال این هستیم که عرصه های جدیدی در سطح کشور شناسایی کنیم که مشکلات زیست محیطی و آب نداشته باشند.

مدیرعامل شهرک های کشاورزی کشور افزود: در بخش صنعت و کشاورزی هیچ فعالیتی به اندازه شهرک های گلخانه ای در رفع معضل اشتغال موثر نیست.

وی تصریح کرد: در سطح استان های کشور طرح های خوبی در دست انجام است و تاکنون 150 هزار هکتار در کشور برای استعدادیابی شده است.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت‌ شهرک‌ های کشاورزی کشور با بیان اینکه شهرک های کشاورزی فرصت ارزنده ای برای توسعه فرصت های شغلی هستند، گفت: این شهرک ها در بخش گلخانه ای، دامپروری و شیلات فعالیت می کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور از طرح های گلخانه ای، شیلات و طرح های کشاورزی اندیمشک بازدید کرد.

فرماندار شهرستان اندیمشک در این بازدید با تشریح مشکلات و نیازهای طرح های گلخانه ای و شیلات اندیمشک گفت: یکی از دغدغه های مسئولان شهرستان اندیمشک رفع معضل بیکاری است که در این راستا با توجه به ظرفیت های شهرستان تقویت بخش کشاورزی مورد اهتمام است.

پیمان جهانگیری افزود: طرح های شیلات، بندر خشک، شهرک های گلخانه ای و سایر طرح های شهرستان به همین منظور مورد پیگیری جدی قرار گرفته است.

وی گفت: زیرساخت های طرح گلخانه ای پشمینه زار اندیمشک مهیا شده و در آینده نزدیک آغاز می شود.

فرماندار اندیمشک تصریح کرد: طرح شیلات شهرستان نیز پس از سال ها با همکاری نماینده اندیمشک و استاندار خوزستان پیگیری شده است.

وی طرح های پایانه صادراتی و بندر خشک را از دیگر گام های بزرگ در شهرستان اندیمشک عنوان کرد و گفت: با تحقق همه این طرح ها شاهد جهش خوبی در بخش اشتغال و اقتصاد اندیمشک خواهیم بود.


تعداد مشاهده خبر97 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal