نرخ خرید تضمینی گندم 1700 تومان ابلاغ شد.
1398/01/24

مدیرکل دفتر امو ر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: سازمان برنامه و بودجه نرخ تضمینی گندم برای سال 98 را کیلویی 1700 تومان ابلاغ کرد.

عزیز کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اعلام کرد:‌ سازمان برنامه و بودجه قیمت خرید تضمینی گندم برای سال 98 را کیلویی 1700 تومان ابلاغ کرد.

به گفته مدیرکل دفتر امو ر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی، قیمت گندم دوروم (ماکارونی) هم کیلویی 1770 تومان اعلام شده است.

مدیرکل دفتر امو ر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: پول کشاورزان گندمکار با قیمت 1700 تومان پرداخت خواهد شد واین خبر خوشایندی برای کشاورزان است.

وی در پاسخ به اینکه آیا این افزایش قیمت در افزایش تولید کشاورزان مؤثر خواهد بود، گفت: قطعا این قیمت کشاورزان را به کشت و تولید بیشتر ترغیب خواهد کرد، اگرچه آنها هنوز از این قیمت راضی نیستند، اما امیدواری بیشتری برای تولید خواهند داشت.

مدیرکل دفتر امو ر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به اینکه آیا سیل‌های اخیر در تولید گندم تأثیر مثبت یا منفی خواهد داشت، گفت:‌ در دو استان خورستان و گلستان تولید گندم به خاطر سیل‌های اخیر کاهش می‌یابد، اما در استان‌های دیگر افزایش تولید را به ویژه در دیم‌کاری‌ها خواهیم داشت و درنهایت تولید گندم ما نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی کاهشی نخواهد داشت.

به گزارش فارس، پیشتر مجری طرح گندم پیش از سیل‌های اخیر اعلام کرده بود تولید ما نسبت به سال گذشته یک میلیون تن افزایش خواهد داشت. تولیدگندم سال گذشته 13.5 میلیون تن بود.

پیش از این نرخ خرید تضمینی گندم کیلویی 1470 تومان،‌پس از مدتی کیلویی 1600 تومان و پس از اعتراضات بسیار از سوی کشاورزان به 1700 تومان افزایش یافت. دولت امسال دو بار نرخ را افزایش داده است.

منبع: خبرگزاری فارس

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal