ارزش صادرات محصولات گلخانه ای به 1 میلیارد دلار افزایش می یابد.
1398/01/24

مجری طرح گلخانه های کشور با بیان این که تولیدات محصولات گلخانه ای طی سالهای اخیر رشد خوبی داشته است پیش بینی کرد: ارزش صادرات محصولات گلخانه ای در سال 98 به بیش از یک میلیارد دلار برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، ولی الله بنی عامری روز پنجشنبه در چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران سبز که در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، افزود: در سال 97 ارزش صادرات محصولات گلخانه ای به 500 میلیون دلار رسید که نسبت به سال 96 به ارزش 150 میلیون دلار بیش از دو برابر افزایش را نشان می دهد.

وی اظهار داشت: در زمینه همکاری های بین المللی رشد خوبی داشته ایم تا جایی که ایران تقریبا اولین کشور دنیا در زمینه توسعه محصولات گلخانه ای از لحاظ رشد کمی است.

وی تصریح کرد: مجموع کل صادرات بخش کشاورزی 5.4 میلیارد دلار است که باغبانی سهم 50 درصدی آن را به خود اختصاص داده است که از این میزان کمتر از یک میلیارد دلار به صادرات محصولات گلخانه ای و سبزی و صیفی مربوط می شود.

وی گفت: تلاش داریم در سال 98 سطح گلخانه های کشور به دو برابر افزایش پیدا کند که این امر در پایداری تولید، افزایش صادرات، ایجاد اشتغال و ارزاوری نقش مهمی دارد.

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ایران سبز، از امروز پنجشنبه با حضور مسولان وزارت جهاد کشاورزی افتتاح شد و تا 24 فروردین به مدت سه روز از ساعت 10 تا 18 در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی

تعداد مشاهده خبر4 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal