وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:انجام اقدامات گسترده برای مقابله با بیابانزایی و تثبیت شن های روان در دولت تدبیر و امید/ضرورت تامین اعتبار برای گسترش بیابانزدایی در استان کرمان
1397/04/08

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که در دولت تدبیر و امید، اقدامات گسترده برای مقابله با بیابانزایی و تثبیت شن های روان انجام شده است،بر لزوم تامین اعتبار برای گسترش اقدامات مقابله با بیابانزایی در استان کرمان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، وزیر جهاد کشاورزی پس از سفر به استان سیستان و بلوچستان، به منظور بازدید از پروژه های بخش کشاورزی و دیدار و گفت و گو با بهره برداران استان کرمان بامداد امروز وارد شهرستان ریگان شد.

محمود حجتی در این سفر از باغ ها و نخیلات متاثر از هجوم شن های روان در شهرستان ریگان و همچنین پروژه های نهال کاری 700 هکتاری و مالچ پاشی 1500 هکتاری جهت تثبیت شن های روان در منطقه ریگان بازدید کرد.

وی در بازدید از این طرح ها با بیان این که در دولت تدبیر و امید اقدامات گسترده ای برای مقابله با بیابانزایی و تثبیت شن های روان انجام گرفته است، بر لزوم تامین اعتبار برای گسترش اجرای برنامه های بیابانزدایی و جلوگیری از هجوم شن های روان در استان کرمان تاکید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هم اکنون با بکارگیری روش های مختلف از جمله مبارزه بیولوژیک و مالچ پاشی با بیابانزایی در این منطقه مقابله می شود که اما با توجه به گستردگی شن های روان و تاثیر آن بر زندگی مردم و تولید و اقتصاد کشاورزان،ضمن بکارگیری روش های متنوع،این اقدامات باید توسعه یابد.

تعداد مشاهده خبر476 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal