صنعت شترمرغ با هدف افزایش اشتغال،ارزش افزوده و صادرات توسعه می یابد/ ایران از کشورهای مطرح در تولید و پرورش شترمرغ در جهان

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ایران از جمله کشورهای مطرح در تولید و پرورش شترمرغ در جهان است و توسعه این صنعت در دستورکار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،مهندس محمود حجتی در بازدید از بزرگترین زنجیره تولید شتر مرغ کشور در شیراز اظهار داشت: صنعت شترمرغ کمتر از دو دهه است که در کشور ما آغاز به کار کرده ولی امروز ایران از جمله کشورهای مطرح در تولید و پرورش شتر مرغ در دنیاست.
وی با بیان این که خوشبختانه استقبال از مصرف گوشت شتر مرغ در کشور رو به افزایش است،خاطرنشان کرد: محصولات جانبی شتر مرغ شامل: پوست، پر، روغن و ... ارزش افزوده بالایی برای صادرات دارد.
حجتی با اشاره به این که این فعالیت کشاورزی در حوزه های اشتغال،ارزش افزوده و توسعه صادرات موثر است، تصریح کرد:توسعه تولید و پرورش شترمرغ در کشور در راستای اقتصاد مقاومتی در دستورکار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد و این وزارت از متقاضیان و کار آفرینان این فعالیت به طور همه جانبه حمایت و پشتیبانی می کند.
وی خطاب به میران تاکید کرد:به منظور توسعه فضای کسب و کار در این بخش،مدیران استانی و ملی باید در انجام امور متقاضیان تسهیل و تسریع نمایند.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد از سايت: 118921433
تعداد بازديد زيرپورتال: 11264482
اين زيرپورتال امروز: 3755
تعداد بازديد اين صفحه: 1606426
در امروز: 85
اين صفحه امروز: 10
 

???? ???? ??? ?? ???? ????? ?? ????? ???? ??????? ?? ???? ©                                                                                                          
خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.