اخبار ویژه
تامین کالاهای اساسی از تولید داخل مصداق پدافند غیرعامل و اجرای اقتصاد مقاومتی


مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان این که در خصوص پدافند غیرعامل کارهای خوبی از نظر علمی، فرهنگی و اقتصادی صورت گرفته است، بر ضرورت عمومی کردن فرهنگ پدافند غیرعامل تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، دکتر قنبری ضمن گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل، پدافند غیرعامل را دفاع غیرنظامی دانست که بدون به‌کارگیری جنگ‌افزار و تنها با ایجاد ساختارهای ناب و سالم‌سازی فضاهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در مقابله با تهاجم دشمنان برای ضربه زدن به یک سیستم، انجام می‌شود.
وی افزود: این گونه دفاع مختص کشور ما نیست و در حال حاضر تمامی دولت‌ها برنامه‌هایی را برای مقابله با تهدیدات نوین دشمنان و مقابله با بحران‌های احتمالی اجرا می‌کنند.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، با بیان این که ضرورت دارد تا سیاست‌های پدافند غیرعامل کشور به فرهنگ عمومی تبدیل شود و جامعه و مردم، دولت را در دستیابی به اهداف توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی یاری کنند، اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی و شرکت بازرگانی دولتی ایران، محور اقتصاد مقاومتی را در این زمینه مورد تأکید قرار داده‌اند و هم اکنون دولت با اتخاذ روش‌های دفاع اقتصادی، رشد و توسعه اقتصادی، تصحیح سیاست‌های بازرگانی و مدیریت اقتصادی را در دستور کار دارد.
وی با اشاره به این که امسال بیش از 8 میلیون تن گندم به نرخ تضمینی از کشاورزان سراسر کشور خریداری شد و برای تأمین گندم مورد نیاز مصرف خبازی کشور از انجام واردات این کالای اساسی و استراتژیک بی‌نیاز شدیم، این اتفاق مبارک را مصداق عملکرد در حوزه پدافند غیر عامل و اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی دانست.
قنبری تأکید کرد: تأمین کالاهای اساسی همچون گندم برای تأمین نان، روغن، شکر و برنج برای نیاز مصرفی مردم، عملکردی گسترده را می‌طلبد و این شرکت تاکنون موفق شده با مدیریت صحیح، تأمین این کالاها را از داخل و بخشی را از طریق واردات انجام دهد به گونه‌ای که در حال حاضر ذخیرهی مطمئنی در این کالاها داریم و کشور به یک امنیت غذایی مطلوبی رسیده که خود مصداق پدافند غیرعامل است.
وی تشریح کرد: در خصوص کالاهای اساسی به ویژه گندم نه تنها امسال وارداتی انجام نشد، بلکه درصدد هستیم تا حدود 400 هزار تن گندم دروم را که مصرف صنف وصنعت دارد، صادر کنیم.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، همراهی، همدلی و همکاری تمامی نهادهای مسئول، چه دولتی و چه غیردولتی و به ویژه مردم را در انجام وظایف پدافندی و اقتصاد مقاومتی ضروری دانست و گفت: مصرف منابع عمومی و کالا در کشور باید به نحو خوبی مدیریت شود و تصمیم‌سازی و قانون‌گذاری از سوی مراجع ذی‌صلاح، برای ایجاد ساختارهای مناسب باید انجام شود، تا با همراهی و عملکرد مطلوب مردم و با در نظر گرفتن منافع ملی، ضمن تحقق توسعه‌ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، زمینهی ایجاد جامعه‌ای مطلوب و ایمن فراهم شود.
وی تصریح کرد: یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی و پدافند غیرعامل این است که مردم به جای مصرف کالاهای خارجی با خرید کالای داخلی، از تولیدات داخلی استفاده کرده و تولید ‌کنندگان ایرانی را حمایت کنند.


 
امتیاز دهی
 
 

خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.