مرحله نخست پروژه آبرسانی به 2500 هکتار اراضی کشاورزی جلفا توسط وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید/ حجتی : منطقه مرزی جلفا از نعمت های پنهان خداوند و دروازه ورود ایران به قفقاز و اروپا است
1396/1/30 چهارشنبه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، مهندس محمود حجتی در مراسم بهره برداری از 1000هکتار از پروژه 2500 هکتاری آب های مرزی شهرستان جلفا با شیوه نوین آبیاری که همزمان با سفر رئیس جمهوری به آذربایجان شرقی در شهرستان هادیشهر برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: بحث مربوط به تعادل بخشی سطح آب های زیرزمینی، یکی از مباحث مهم در این زمینه است که مانع کاهش تراز آبهای زیرزمینی در سال 95 شد.
وی با اشاره به اهمیت این موضوع گفت: آرزو می کنیم شاهد روزی باشیم که روند بیلان منفی پایین رفتن سطح آب های مرزی متوقف شده و سال به سال کف شکنی چاه ها و افت دشت ها و ناپایداری کشاورزی کاهش یابد.
مهندس حجتی با خاطر نشان کردن این نکته که در بعضی از چاه ها شاهد برگشت سطح ایستایی آبها هستیم، اظهار کرد: امیدواریم خداوند متعال توفیق دهد تا از نعمت های فراوانی که به ما ارزانی داشته و در اختیار ما قرار داده است به درستی استفاده کنیم و شکرگزار ایزد منان باشیم.
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه باید با همت مضاعف و پشتکار و پیگیری، ظرفیت های بالقوه را بالفعل سازیم تصریح کرد: امروز شاهد اثرات اشتغال، ارزش افزوده و تولید در زندگی و معیشت مرزنشینان عزیز هستیم و این بخش کوچکی از نعمات الهی است.
وی با تقدیر و تشکر از همه دست اندرکاران و مجریان پروژه 1000 هکتاری طرح آب های مرزی در استان آذربایجان شرقی گفت: در شهرستان خدآفرین نیز اجرای پروژه های آب های مرزی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.
مهندس حجتی اضافه کرد: با عنایت و نظر لطف مقام معظم رهبری و پیگیری مجدانه دکتر روحانی رئیس جمهوری در اجرایی و عملیاتی کردن طرح آب های مرزی، تامین منابع مالی انجام و عملیات آغاز شده است.
وی منطقه مرزی جلفا را از نعمت های پنهان خداوند و دروازه ورود ایران به قفقاز و اروپا عنوان کرد.
وزیر جهاد کشاورزی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از همه مشاورین، مسئولین، مجریان و سایر مسئولین استانی که پشتیبان و همیار مسئولین ذیربط بودند، گفت: مایه افتخار است که در معیت رئیس جمهور و هیات دولت برای اظهار همدردی با خانواده های جان باختگان سیل اخیر در استان آذربایجان شرقی حضور یافته ام.
براساس این گزارش،این طرح در احرای طرح ملی مدیریت و استفاده بهینه آب در مناطق مرزی طراحی و برنامه ریزی شده است و با اجرای آن ضمن افزایش تولید محصولات کشاورزی به میزان ۲۰ هزارتن ،برای ۱۶۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد از سايت: 118921692
تعداد بازديد زيرپورتال: 11264532
اين زيرپورتال امروز: 1871
تعداد بازديد اين صفحه: 1606452
در امروز: 344
اين صفحه امروز: 36
 

???? ???? ??? ?? ???? ????? ?? ????? ???? ??????? ?? ???? ©                                                                                                          
خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.