وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:
ضرورت توسعه صنایع فرآوری و بازرگانی محصولات زنجیره گیاهان دارویی
1395/10/7 سه شنبه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس محمود حجتی در جریان بازدید امروز خود از شرکت گیاهان دارویی سبززندگی در استان البرز با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد کشور در گیاهان دارویی و اقبال عمومی و جهانی به این محصولات،تصریح کرد: بهره گیری از ظرفیت های گیاهان دارویی برای اشتغال زایی،تولید ثروت و ارزآوری از طرح های مصوب وزارت جهاد کشاورزی اقتصاد مقاومتی است.
وی با بیان این که از حدود چهار هزار هکتار رویشگاه سرخدار در جهان، 700 هکتار آن در ایران قرار دارد گفت که این موضوع نشان دهنده یکی از ویژگی های ممتاز کشور در گیاهان دارویی است.
مهندس حجتی،تحریک و افزایش تقاضا و فرآوری دانش بنیان تولیدات گیاهان دارویی را موتور محرکه زنجیره گیاهان دارویی عنوان کرد و افزود: در صورت ایجاد تقاضا،تولید به سرعت سازوکار و ساختار متناسب با تقاضا را پیدا می کند و این زنجیره به جریان می افتد.
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:باید تقاضای سنتی و مبتنی بر خام فروشی را به تقاضای تجاری و محصولات فراوری شده با ارزش افزوده بالا تبدیل نماییم .
مهندس حجتی تصریح کرد:تولید بعضی از گیاهان دارویی می تواند تا 10 برابر درآمد کشاورزان را افزایش و مصرف آب را در مقایسه با محصولات زراعی تا یک سوم کاهش دهد.
وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت توسعه صنایع فرآوری ،بسته بندی و بازرگانی محصولات زنجیره گیاهان دارویی تاکید کرد و اظهارداشت: توسعه فرآوری و بازرگانی گیاهان دارویی، فرصت اشتغال، کسب و کار و ارزش افزوده بیشتری برای بهره برداران ایجاد می کند و این گیاهان در ارزآوری نسبت سایر محصولات کشاورزی برتری دارد.عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد از سايت: 118921791
تعداد بازديد زيرپورتال: 11264551
اين زيرپورتال امروز: 1812
تعداد بازديد اين صفحه: 1606466
در امروز: 443
اين صفحه امروز: 50
 

???? ???? ??? ?? ???? ????? ?? ????? ???? ??????? ?? ???? ©                                                                                                          
خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.