راه های گسترش همکاری های کشاورزی ایران و مولداوی بررسی شد
1396/5/15 يكشنبه
در دیدار وزیر جهاد کشاورزی ایران با رئیس جمهور مولداوی،درباره مهمترین زمینه های همکاری بین دو کشور به ویژه در حوزه کشاورزی بحث و تبادل نظر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،«محمود حجتی» در دیدار با «ایگور دودون» که صبح امروز یکشنبه در محل هتل آزادی تهران انجام شد، سطح روابط سیاسی دو کشور را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: لازم است در زمینه اقتصادی نیز همکاری های دو کشور گسترش یابد.
وی تصریح کرد:امضای تفاهم نامه های قرنطینه گیاهی و دامی بین ایران و مولداوی می تواند زمینه توسعه مبادلات کالا را بین دو کشور تسریع بخشد.
وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم تبادل کارشناس و انتقال تجارب کشاورزی بین دو کشور تاکید کرد و گفت: ترانزیت کالا نیز از دیگر زمینه های مناسب همکاری بین دو کشور خواهد بود.
در این دیدار، رئیس جمهور مولداوی نیز کشاورزی را یکی از موضوعات مهم همکاری بین دو کشور عنوان کرد و گفت:ایران توانمندی های خوبی در تولید و صادارت محصولات کشاورزی دارد و ما آمادگی برای همکاری در این زمینه ها را داریم.
وی افزود:تشکیل کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین دو کشور می تواند ظرفیت ها و زمینه های همکاری ایران و مولداوی را گسترش دهد.

عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد از سايت: 121123095
تعداد بازديد زيرپورتال: 11480494
اين زيرپورتال امروز: 941
تعداد بازديد اين صفحه: 1718500
در امروز: 2313
اين صفحه امروز: 213
 

???? ???? ??? ?? ???? ????? ?? ????? ???? ??????? ?? ???? ©                                                                                                          
خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.