اخبار آرشیوی
سه شنبه 5 آبان 1394 1 میلیون تن انار امسال در کشور تولید می شود

مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال میزان تولید انار به یک میلیون تن رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، ابوالقاسم حسن پور با اشاره به اینکه سطح زیر کشت انار حدود 82 هزار هکتار است، افزود: امسال با اجرای طرح های مدیریت باغ، هرس و تغذیه به موقع و مناسب از 65 هزار هکتار باغ اقتصادی یک میلیون تن انار برداشت می شود.
وی گفت: میزان تولید انار سال گذشته 950 هزار تن بود.
مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی از بازسازی زیر ساخت های صادرات محصول انار به بازارهای جهانی خبر داد و افزود: کره جنوبی از مهمترین بازارهای محصول انار ایران بود که به علت وجود مشکلات صادرات از سال 86 به این کشور متوقف شده بود و این مشکل باتلاش معاونت باغبانی و مسئولان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی پس از مذاکرات و جلسات متعدد با مسئولان قرنطینه کره جنوبی رفع شد.
حسن پور گفت: مسئولان قرنطینه کره جنوبی بازدیدهای متعددی از باغات و کارخانجات تبدیلی و تکمیلی داشتند که پس از آن مجوز صادرات به کره جنوبی را صادر کردند.
وی افزود: با صدور مجوز صادرات به کره جنوبی امسال 100 هزار تن انار و دیگر فراورده های آن به بازارهای جهانی صادر می شود.
مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی ترکیه ، چین و آمریکا را مهمترین رقبای ایران در صادرات انار به بازارهای جهانی دانست و گفت: محصول انار ایران از لحاظ کیفیت و سلامت در جهان بی رقیب است و محصول هیچکدام از کشورها به پای انار ایران نمی رسد.
حسن پور افزود: باغات ایران در حاشیه کویر مرکزی قرار دارد و به علت شرایط مطلوب آب و هوایی و اختلاف زیاد ، در اواخر شهریور و مهر بدست می اید و با مدیریت باغداران با تجربه در شرایط بسیار مناسبی قرار دارد و از آنجا که غنی ترین میزان آنتی اکسیدان را دارد بهترین محصول انار جهان تولید می شود.
وی درباره وضع آفت کرم گلوگاه انار در باغات کشور گفت: رها سازی حشره تریکوگراما برای مبارزه با کرم گلوگاه، پاک سازی گلوگاه انار از پرچم ها، استفاده از اشعه طول موج کوتاه و حتی پوشاندن درخت و میوه انار از راهکارهایی است که برای مقابله با آفت در باغات سراسر کشور اجرا شده است.
مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی افزود: در پی اجرای روش های بیولوژیک مقابله با آفت کرم گلوگاه جمعیت این آفت درباغات انار کاهش یافته است.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.