سهم 45 درصدی بخش کشاورزی از منابع 1.5 میلیارد دلاری اشتغال و تولید در مناطق روستایی و عشایری
1397/02/25

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، از اختصاص یک میلیارد و 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال و تولید در مناطق روستایی و عشایری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، دکتر محمد خالدی در همایش یک روزه معاونین برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی شمال غرب کشور، گفت: برابر مصوبه مجلس شورای اسلامی مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال و تولید در مناطق روستایی و عشایری اختصاص یافته است که از این مبلغ 45 درصد در زیربخش‌های کشاورزی تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی افزود: برای سال 1397 نیز اعتبارات تبصره 18 قانون بودجه کل کشور با هدف تجمیع منابع مختلف تسهیلاتی تدوین شده و تا یک ماه آتی ابلاغ خواهد شد.

خالدی ادامه داد: کلید واژه این اعتبارات پایداری تولید و اشتغال در مناطق روستایی و عشایری است.

رییس اداره کل اعتبارات و هدایت سرمایه‌گذاری بانک کشاورزی کشور نیز در این همایش گفت: در سامانه کارا 50 هزار میلیارد ریال طرح ثبت نام شده است که پس از بررسی وضعیت متقاضیان تعدادی از این معرفی شدگان به تصویب رسیده و تا 20 اردیبهشت ماه مبلغ 10 هزار میلیارد تومان توسط بانک کشاورزی پرداخت شده است.

مهندس نیک‌خواه تاکید کرد: برای جذب حداکثری اعتبارات اختصاصی، ضروری است وضعیت متقاضیان از حیث استعلامات بانکی با دقت بررسی و دقیقاً مطابق ضوابط بانکی اقدام شود.

گفتنی است؛ همایش یک روزه معاونین برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی شمالغرب کشور با هدف بررسی وضعیت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری برگزار شد.

تعداد مشاهده خبر101 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal