نشست تخصصی و هم اندیشی مدرن سازی شبکه های آبیاری و زهکشی برگزار شد
1397/02/25

نخستین نشست تخصصی و هم اندیشی مدرن سازی شبکه های آبیاری و زهکشی با حضور مدیران ،کارشناسان و مشاورین بخش آب و خاک در سالن اجتماعات این معاونت در کرج برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل روابط عمومی معاونت آب و خاک، مجری طرح جامع شبکه های فرعی غرب و شمال غرب کشور در این نشست گفت:مرحله اول این طرح هم اکنون از 68درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

مهندس سیدرحیم سجادی افزود:ظرفیت خیلی خوبی در بهره وری مناسب آب در کشور داریم در حالی که از این ظرفیت در طول مدت های زیادی نتوانستیم استفاده کنیم تا اینکه طرح 550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام به اجرا درآمد که 300 هزار هکتار آن تاکنون به پایان رسیده است‌.

وی درخصوص بحث مواد اولیه پلی اتیلن برای شبکه های آبیاری اظهار داشت:بیش از 95 درصد اجرای شبکه های فرعی در پروژه 220 هزار هکتاری به صورت کم فشار اجرا می شود که نوسانات ارزی منجر به بالارفتن قیمت این لوله ها و فشار زیاد برای اجرای پروژه شده که باید در پروژه های آتی این موضوعات مدنظر قرار گیرد.

نشست تخصصی و هم اندیشی مدرن سازی شبکه های آبیاری وزهکشی با هدف بهره وری مناسب از آب و رسیدن به راهکارهای مناسب جهت جلوگیری از فرسودگی شبکه های آبیاری انجام شد.

تعداد مشاهده خبر27 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal