افزایش 13 درصدی صید کیلکا در دریای خزر
1397/12/22

ظرف 10 ماهه امسال بیش از 21 هزار تن ماهی کیلکا از دریای خزر صید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 13 درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیر کل دفتر صید و صیادی سازمان شیلات ایران در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان این مطلب اظهار داشت: سال گذشته 18 هزار و 630 تن ماهی کیلکا از خزر صید شد.

مهندس مختار آخوندی افزود: این میزان صید توسط 74 فروند شناور در استان های گیلان و مازندران انجام شد که 44 فروند آن مربوط به استان مازندران و 30 فروند استان گیلان بوده است.

وی میزان صید کیلکا در استان مازندران را 15 هزار و 880 تن عنوان کرد و گفت: این میزان صید نسبت به مدت مشابه سال 96 حدود 22 درصد رشد نشان می دهد.

آخوندی با بیان این که در مدت یاد شده در استان گیلان 5138 تن کیلکا صید شد، تصریح کرد: این میزان صید نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش داشته است.

وی درباره قیمت ماهی کیلکا نیز اذعان داشت: امسال قیمت هر کیلوگرم ماهی کیلکا به صورت عمده فروشی برای مصارف انسانی بین 2500 تا 3 هزار تومان و برای مصارف پودر ماهی بین 1600 تا 1800 تومان می باشد.

مدیر کل دفتر صید و صیادی سازمان شیلات با اذعان به این که در حوزه دریای خزر برنامه توسعه صیادی نداریم، گفت: هدف سازمان شیلات در دریای خزر حفظ اشتغال موجود، ثبات بهره برداری از ذخایر و همچنین صید اقتصادی توسط صیادان است.

وی خاطر نشان کرد که صید ماهی کیلکا در دو مقطع سال در اوایل اردیبهشت و پاییز به علت فصل تخم ریزی متوقف می شود.

آخوندی در عین حال اظهار داشت که امسال صید کیلکا تا آخر اسفند ادامه خواهد داشت.
تعداد مشاهده خبر99 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal