وزیر آموزش و پرورش: صیانت از طبیعت وظیفه ملی است و باید در دانش آموزان نهادینه شود
1397/12/21

در هفتمین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، وزیر آموزش و پرورش در معیت رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اقدام به غرس نهال کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان جنگل ها، سید محمد بطحایی در این مراسم اظهار داشت: با تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت دهی مسؤولان به منابع طبیعی و خصوصا کاشت درخت میوه در این ایام توسط ایشان، تصمیم گرفتیم تا با اهمیت دادن به این روز به کاشت درخت میوه در اردوگاه شهید باهنر اقدام کنیم.

وی افزود: با حضور و مشارکت معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور با کاشت درخت به صورت نمادین به استقبال بهار می رویم؛ به امید اینکه ایرانی سرسبز و شاداب را در سال 98 تجربه کنیم.

بطحایی خاطر نشان کرد: امروز یکی از نیازهای ضروری و بسیار مهم، مساله صیانت و نگهداری از طبیعت و محیط زیست است و اینها امانت الهی در دست ما است و باید از آن حفاظت کنیم و به نسل بعد تحویل دهیم.

وی با تاکید بر سیاست مهارت آموزی تصریح کرد: انس با طبیعت یکی از مهمترین مهارت هایی است که دانش آموزان باید کسب کنند چرا که صیانت از طبیعت و محیط زیست یک وظیفه بزرگ ملی است و باید در کودکان و دانش آموزان نهادینه شود.

بطحایی همچنین افزود: متاسفانه گاهی اوقات اغلب دانش آموزان از انجام ابتدایی ترین مهارت ها از جمله درختکاری بی بهره هستند لذا در راستای سیاست‌های مهارت آموزی تلاش می‌کنیم کاشت درخت توسط دانش آموزان به عنوان درخت مهارت انجام شود و در همین راستا نهال امروز به نام نهال مهارت آموزی کاشته شد.

در این مراسم رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز در سخنان کوتاهی اظهار داشت: امروزه اهمیت درختکاری و حفظ و گسترش پوشش گیاهی بر کسی پوشیده نیست.

خلیل آقایی با اشاره به اهمیت حفظ پوشش گیاهی و توسعه درختکاری در فرهنگ عمومی افزود: با آموزش به قشر گسترده و بسیار مؤثر دانش آموزی، این قشر پایه می تواند نقش بسیار عمده ای در ارتقا فرهنگ حفظ طبیعت و فرهنگ سازی منابع طبیعی ایفا کند.

تعداد مشاهده خبر49 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal