ضرورت ایجاد نهضت زکات در کشور/جمع آوری 410 میلیارد تومان زکات در سال جاری
1397/11/21

رئیس شورای عالی زکات کشور، بر ایجاد نهضت زکات در سطح کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان لرستان، نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در جلسه شورای زکات استان لرستان که در سالن اجتماعات کمیته امداد امام خمینی استان برگزار شد، گفت: اگر می‌خواهید زکات رشد یابد، باید کشاورزی، کشاورزان و بهره‌برداران تقویت شوند و حضور در مزارع و مراکز تولید در دستور کار متولیان جمع‌آوری زکات قرار گیرد.

وی کمک به معیشت مردم و ایجاد اشتغال و رونق زندگی آنان را از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برشمرد و گفت: مردم نیز باید در کار خیر شریک شوند که شراکت در کار خیر تربیت کننده است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص زکات گفت: زکات اجرای حکم الهی است زیرا جمع‌آوری زکات و تحویل آن به نیازمندان توفیقی بزرگ است.

وی افزود: زکات وسیله تقرب به خداوند و حکم حکومتی است و این فریضه با سایر احکام شرعی ارتباط مستقیم دارد.

رئیس شورای عالی زکات کشور، کمک به فقرا و نیازمندان و رفع نیاز آنان از مهم‌ترین اهداف زکات دانست و افزود: زکات می‌تواند باعث تربیت روح و جان انسان باشد، زکات فرصتی است که همگی آن را باید غنیمت بدانیم.

وی در این جلسه، با تبریک فرا رسیدن ایام الله 22 بهمن و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی عموم مردم را به حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد.

جمع آوری 410 میلیارد تومان زکات در سال جاری

براساس این گزارش،نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه شورای زکات استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:طی 10 ماهه سال جاری بیش از 410 میلیارد تومان زکات در کشور جمع آوری شده است.

وی افزود: زکات جمع‌آوری شده در استان لرستان نیز قابل توجه است و این نشان از ایمان مردم به احکام الهی دارد .

رئیس شورای عالی زکات کشور، ادامه داد: در استان لرستان نیز در 10 ماهه گذشته بیش از 15 میلیارد و 800 میلیون تومان زکات جمع‌آوری شده است و خوب است مردم بدانند که زکات هر منطقه معمولا برای فقرا و نیازمندان همان منطقه هزینه می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بعضی از استانها با خشکسالی و کم آبی روبرو بوده است و کشاورزان را به شدت رنج می دهد با این اوصاف ی مردم زکات خود را پرداخت کرده اند .

رئیس شورای عالی زکات کشور، یادآوری کرد:سال گذشته 370 میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شد و در سال جاری یعنی طی 10 ماهه گذشته بالای 410 میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شده است و آمار تکمیلی پایان سال اعلام خواهد شد و امیدواریم آمار نیز از این بیشتر شود که جا دارد از همه دست اندرکاران امر زکان تشکر نمایم.

وی در پایان گفت: البته ظرفیت بیشتری در امر جمع آوری زکات وجود دارد که با تبلیغات بیشتر محقق می گردد.

تعداد مشاهده خبر54 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal