مردم در حفاظت از منابع طبیعی مشارکت کنند
1397/11/18

رئیس سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیز داری کشور گفت: مردم باید در حفاظت و نگه داری اراضی ملی در نقاط مختلف کشور مشارکت داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از مهر، خلیلی آقایی چهارشنبه شب در جلسه با مدیران گناباد در محل فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: منابع طبیعی توسط دولت به تنهایی اداره نمی شود و مردم باید مشارکت داشته باشند زیرا 1350 میلیون هکتار عرصه ای است که تحت نظارت ما می باشد.

وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته و مصوبه مجلس شورای اسلامی فعالیت های منابع طبیعی بزودی در روستاها به خود روستائیان واگذار خواهد شد و کشاورزان با تشکیل تعاونی هایی می توانند کارهای منابع طبیعی را انجام دهند.

رئیس سازمان جنگل ها ،مراتع و آبخیزداری کشور گفت: منابع طبیعی بستر اصلی توسعه کشور است که بدون در نظر گرفتن آن توسعه اقتصادی و اجتماعی و رشد توانمندی‌های همه جانبه کشور معنی پیدا نمی‌کند.

آقایی با اشاره به اقداماتی در حوزه نهال کاری در کشور خاطرنشان کرد: در همین راستا 10 میلیارد تومان م یدهیم که 35 هزار هکتار منابع طبیعی و 35 هزار هکتار مردم نهال در گناباد بکارند.

علیرضا صحرایی مدیرکل منابع طبیعی خراسان رضوی نیز در این جلسه اظهار کرد: در حالی که دهه 30 و 40 حرکت شن‌های روان باعث خالی از سکنه شدن برخی از روستاهای گناباد و حتی محاصره روستاها شده بود در حال حاضر 10درصد از 578 هزار هکتار این شهرستان تاغ‌کاری و نهال کاری شده است.

وی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته و مشارکت خوب مردم 7 تا 8 کانون فرسایش بادی تثبیت شده است به صورتی که به ازای هر شهروند گنابادی توسط اداره منابع طبیعی 207 اصله نهال کاشته‌ شده و این در صورتی که در مشهد سرانه 2.5 اصله نهال بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی خراسان رضوی تاکید کرد: مشارکت مردم در این شهرستان به خوبی بچشم می‌خورد و به‌نحو احسن اجرا می‌شود.برخی پروژه ها از صفر تا صد را مردم انجام می دهند.

تعداد مشاهده خبر21 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal