بهبود تولید محصولات کشاورزی با گسترش کشت‌های گلخانه‌ای در کشور
1397/11/17

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی، گسترش کشت‌های گلخانه‌ای از اولویت‌های این وزارت دانست و گفت: این امر می‌تواند به بهبود تولید محصولات کشاورزی کشور کمک کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان فارس، مهندس عباس کشاورز در مراسم افتتاح اولین گلخانه فول اتوماتیک جنوب فارس در لارستان، افزود: کمبود آب در ایران ایجاب می‌کند که کشاورزی به سمت کشت گلخانه‌ای هدایت شود و این مهم از برنامه‌های اولویت‌دار وزارت جهاد کشاورزی است.

وی کشت نشایی را در کاهش مصرف آب موثر دانست و اظهار داشت: اکنون کشت نشایی پنبه، سبزی، صیفی و ذرت در گلخانه‌ها آغاز شده است.

در ادامه مراسم مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لارستان با اشاره به این که این گلخانه، نخستین گلخانه فول اتوماتیک تولید نشا در جنوب فارس است، یادآور شد: این گلخانه جز معدود گلخانه‌های ایران است و صرفه‌جویی بی‌نظیری در مصرف آب دارد.

فرزاد قاسمی افزود: هدف از احداث این گلخانه، تولید نشاهایی است که از تنش‌های محیطی، عوامل بیماری‌زا، آفات و امراض مصون هستند.

در ادامه این مراسم مجری طرح گلخانه فول اتوماتیک با بیان این که، این گلخانه از نوع گوتیک با پوشش پلی کربنات است، گفت: تکنولوژی مکانیزاسیون به کار رفته مربوط به کشور ایتالیا و سازه‌های ایرانی است.

زهره روایی محصولات نشاء این گلخانه را بادمجان، فلفل، طالبی، هندوانه، گوجه،خیار، گل و گیاهان دارویی برشمرد و افزود: این گلخانه مطابق با استاندارد و امکانات روز دنیا طراحی و اجرا شده است.

وی تصریح کرد: این گلخانه با 5340 مترمربع زیر بنا و 2 هکتار مساحت زمین، با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی برای اولین بار در جنوب فارس راه‌اندازی شده است و برای بیش از 15 نفر اشتغالزایی دارد.

مجری این طرح تصریح کرد: ظرفیت تولید نشاء در این گلخانه، 10 میلیون نشاء در سال و ظرفیت تولید در هر دوره 3 میلیون عدد نشاء است.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal