افزایش بهره‌وری آب، تولید و ایجاد اشتغال با اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در کشور
1397/11/17

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در افزایش بهره‌وری آب، افزایش تولید و اشتغال تاثیرگذارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی، مهندس محمدعلی طهماسبی در آئیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های بخش کشاورزی خراسان شمالی به مناسبت دهه فجر، ضمن افتتاح واحد 200 تنی تولید قارچ، گلخانه 13هزار متر مربعی سبزی و صیفی و آغاز عملیات اجرایی طرح 200 هکتاری گل محمدی افزود: این پروژه‌ها در قالب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد حمایت وزارت جهادکشاورزی هستند.

امروز با حضور معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، پروژه گلخانه گل رز شاخه بریده در محل روستای قوچ قلعه از توابع شهرستان بجنورد افتتاح شد.

در حاشیه این مراسم رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی با بیان این که عملیات اجرایی پروژه گلخانه گل رز شاخه بریده از سال 1396 آغاز شده است، گفت: برای اجرای پروژه گلخانه گل رز شاخه بریده در روستای قوچ قلعه بجنورد پنج میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.

دکتر عبداله یوسفی افزود: با افتتاح این پروژه برای پنج نفر شغل ایجاد و 9 خانوار از مزایای آن برخوردار می‌شوند.

وی ادامه داد: تاکنون 47 هکتار گلخانه در سطح این استان به منظور استفاده بهینه از آب و ترویج کشت‌های گلخانه‌ای ایجاد شده است.

یوسفی گفت: میزان تولید گلخانه‌های استان شامل 4 هزار و 375 تن انواع محصولات صیفی و سبزی، دارویی و 342 هزار گیاه گلدانی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی به افتتاح 99 پروژه کشاورزی با صرف اعتبار 469 میلیارد ریالی در دهه فجر در استان اشاره کرد و اظهار داشت: با افتتاح این پروژه‌ها برای 342 نفر اشتغال ایجاد شده است که یک هزار و 329 خانوار از مزایای آنها بهره‌مند شدند.

وی افزود: این تعداد شامل 73 پروژه در بخش آب و خاک، 17 پروژه تولیدات دامی، هشت پروژه تولیدات گیاهی و یک پروژه در بخش شیلات است.

یوسفی اجرای سیستم‌های آبیاری نوین، بند ذخیره آب، گلخانه، احداث کانال بتنی، پرورش گاو شیری، کانال انتقال آب، گوسفندداری، احداث بند انحرافی و کانال آب رسانی را از مهم ترین پروژه‌ها دانست.

گفتنی است؛ این استان 344هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح حدود 40هزار هکتار باغ و مابقی زراعت است.

 

تعداد مشاهده خبر198 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal