پیشنهاد تخصیص 300 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به طرح سامانه های نوین آبیاری
1397/10/21

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای سال 98 تخصیص 300 میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی را برای توسعه سامانه های نوین آبیاری پیشنهاد داده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس علیمراد اکبری در جریان بازدید از سومین نمایشگاه بین المللی ماشین های کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: وزیر جهاد کشاورزی پیشنهاد تخصیص 300 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی را که معادل 2400 میلیارد تومان ارز نیمایی می باشد، ارایه داده است.

وی اظهار داشت: ظرف سه سال اخیر یک میلیارد و 500 میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح سامانه های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی پرداخت شده است.

اکبری ادامه داد: علاوه بر تخصیص اعتبار صندوق توسعه ملی، یک هزار میلیارد تومان نیز در لایحه بودجه 98 برای اجرای طرح سامانه های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی پیشنهاد داده ایم.

وی با بیان این که حدود 95 درصد لوازم و تجهیزات آبیاری تحت فشار تولید داخل کشور هستند، تصریح کرد: بسیاری از این لوازم و تجهیزات به برخی کشورها مانند افغانستان، عراق، ترکمنستان، و کشورهای اروپایی مانند اسپانیا و آسیای میانه صادر می شوند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما با توجه به تولید لوازم و تجهیزات آبیاری های نوین توان آن را داریم که سالانه بیش از 400 هزار هکتار از اراضی کشاورزی را به سامانه های نوین آبیاری تجهیز کنیم.

وی افزود: ما به دنبال هوشمند سازی آبیاری هستیم و در این نمایشگاه نیز فناوری های جدیدی عرضه شده است.

اکبری در پاسخ به پرسش خبرنگار ما درباره نقش تحقیقات در ارتقای کیفی لوازم و تجهیزات آبیاری گفت: نام این لوازم و تجهیزات از دو مسیر مرکز تست مکانیزاسیون کشاورزی و مرکز تحقیقات مهندسی و فنی می گذرد و گواهی نامه دریافت می کنند.

تعداد مشاهده خبر157 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal