لزوم استفاده کشاورزان از دانش و تکنولوژی های روز و کنترل و مبارزه به موقع با آفات در مزارع
1397/10/20

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم استفاده کشاورزان از دانش و تکنولوژی های روز و همچنین کنترل و مبارزه به موقع با آفات،بیماری ها و علف های هرز در مزارع تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،مهندس عباس کشاورز در سفر به استان خوزستان از مزرعه پایلوت پروژه ایران - سمیت در شهرستان دشت آزادگان بازدید کرد.

در این روش ها بر پایه گندم با آب مصرفی کمتر، افزایش 35 درصدی عملکرد و تولید بیش از دو کیلوگرم به ازای مصرف یک متر مکعب آب مد نظر است.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در این سفر وضعیت مزارع را خوب توصیف و بر ضرورت بازدید کشاورزان از دستاوردهای پروژه ایران - سمیت تاکید کرد.

کشاورز تصریح کرد: استفاده کشاورزان از دانش،مکانیزاسیون و تکنولوژی های روز و همچنین کنترل عوامل زیان رسان و مبارزه به موقع با آفات،بیماری ها و علف های هرز در مزارع ضرئری است.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در این سفر دو روزه به همراه مشاور وزیر و مجری طرح گندم،مشاور وزیر و مجری طرح دانه های روغنی و مشاور معاون وزیر و مسئول کشاورزی حفاظتی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان از روند چگونگی کاشت و داشت محصولات زراعی بویژه گندم کلزا و چغندر در خوزستان بازدید خواهند کرد.


تعداد مشاهده خبر144 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal