بهره گیری از تجارب و ظرفیت های فائو برای مدیریت جامع حوزه های آبخیز کشور
1397/10/19

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور پیش از ظهر امروز با دکتر عمادی سفیر و نمایندۀ دائم جمهوری اسلامی در فائو دیدار و پیرامون همکاری های دو طرف در زمینه مدیریت جامع حوزه آبخیز به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل ها، در این دیدار خلیل آقایی ضمن تشکر از اقدام فوری دفتر نمایندگی ایران در فائو جهت پیگیری و اعزام فوری تیم کارشناسی به ایران خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت فنی و اجرایی فائو موجب بهره مندی بیشتر کشور از تجارب جهانی در خصوص مدیریت جامع حوزه آبخیز شده است که از این بابت از تلاش های دفتر نمایندگی کمال تشکر را داریم که با این سرعت امکان تحقق این همکاری فراهم گردید.

فعالیت های آبخیزداری در مدیریت عرصه ها امری اثبات شده است

رییس سازمان جنگل ها همچنین گفت: بر اساس تحقیقات بین المللی و تجاربی که در مدیریت جامع حوزه آبخیز کشور وجود دارد و در بسیاری از کشورها نیز مطرح شده، اهمیت فعالیت های آبخیزداری در مدیریت عرصه ها امری اثبات شده است.

آقایی با بیان اینکه استفاده از ابزارها و نرم افزارهای داده برداری برای افزایش دقت کار در حوزه های آبخیز است، تصریح کرد: فائو در تعدادی از کشورهای منطقه در طرح های آبخیزداری از آن ها استفاده کرده و از دقت بالای آن آگاهی دارد.

وی گفت: ما در سازمان جنگل ها با استفاده از ماهواره سنتینل 2 که از دقت بالای ده متر برخوردار است، برای داده برداری و تحلیل اطلاعات استفاده می کنیم و به استفاده از نرم افزارهایی نظیر وپور را که دقت کمتر از ده متر و همزمان امکان تحلیل و تلفیق اطلاعات را دارد ضروری می دانیم که این موضوع در پیش نویس سند تنظیمی به عنوان یکی از اولویت های همکاری آمده است.

مهندس آقایی در ادامه از سفر داسیلوا مدیر کل فائو با دعوت وزیر جهاد کشاورزی در راستای توسعه ارتباطات از جمهوری اسلامی ایران خبر داد که درصدد هستیم این پروژه به عنوان یکی از اسناد مشترک در این سفر به امضا برسد.

در این نشست دکتر عمادی ضمن تشکر از سازمان جنگل‌ها و همکاران مرتبط با این پروژه بابت برنامه ریزی های انجام شده گفت: با توجه به برنامه بازدید مدیرکل فائو تمام جزئیات این سند از جمله فعالیت ها، خروجی ها، برنامه زمان بندی و اعتبارات باید با فائو نهایی گردد.

سفیر و نماینده ایران در فائو در ادامه یکی از اقدامات انجام‌شده از طریق دفتر نمایندگی ایران جهت تسهیل ارتباطات را انتقال دفتر منطقه ای ایران از قاهره به بانکوک نام برد و گفت: این امر موجب تسهیل ارتباطات فیمابین می‌شود زیرا بر اساس ضوابط فائو موافقت دفتر منطقه ای یک پیش نیاز اصلی برای تصویب و اجرای پروژه ها و همکاری های مشترک است.

تعداد مشاهده خبر86 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal